Agro Show 2017

XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW przeszła już do historii. Impreza – będącą jedną z największych i najważniejszych plenerowych wystaw rolniczych w Europie – odbyła się w dniach 23-26 września 2016 roku na terenie lotniska Bednary w gminie Pobiedziska. Organizatorami przedsięwzięcia była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wystawa, od lat postrzegana jest jako doskonała platforma do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń, a także jako miejsce owocnych spotkań rolników z firmami i instytucjami związanymi z rolnictwem.

Początek jesieni to ważny termin w kalendarzu każdego producenta rolnego. Jest to czas zbiorów oraz pora przygotowania pól pod jesienne i wiosenne zasiewy. Jesień to również okres modernizacji gospodarstw oraz maszyn i urządzeń rolniczych, a także moment na opracowanie wstępnych planów organizacji przyszłego sezonu. To właśnie z tego powodu, na wystawie AGRO SHOW 2017, setki uznanych wystawców zaprezentowało swoje najnowocześniejsze produkty i usługi, a także innowacyjne techniki kultywacji i zbioru. Wielu z nich służyło również fachową poradą oraz pomocą w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu przeznaczonego dla konkretnego gospodarstwa. AGRO SHOW było wspaniałą okazją dla zwiedzających do zapoznania się z nowinkami technologicznymi oraz z aktualną ofertą dla rolnictwa.

NAJWAŻNIEJSZE STATYSTYKI
– na tegorocznym AGRO SHOW wystawiło się prawie 830 firm, w tym 106 wystawców z zagranicy z 20 krajów (m.in. z Litwy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Indii, Chin),
– w ciągu 4 dni Wystawę odwiedziło ponad 140 tysięcy osób,
– w pokazach maszyn wzięło udział około 12 tysięcy osób,
– zarejestrowanych zostało ponad 300 autokarów grup zorganizowanych,
– powierzchnia wystawiennicza wyniosła około 148 tys. m2 (powierzchnia przy pasie: 82 tys. m2, poza pasem: 65,5 tys. m2, hala – 468 m2),
– cały obszar wystawy przekroczył 120 ha,
– w zabawie terenowej „AGROSHOW GRA” wzięło udział 115 drużyn (około 250 uczetników).

POKAZY MASZY
Podczas tegorocznej imprezy zwiedzający mieli możliwość podziwiania maszyn nie tylko na stoiskach producentów, ale także podczas widowiskowych pokazów i prezentacji na pasie startowym. W tym roku w ramach urozmaicenia zamiast pokazów pługów odbyły się pokazy agregatów uprawowo-siewnych. W dynamicznych pokazach na ringu wzięło udział: 10 opryskiwaczy przyczepianych, 5 ładowarek teleskopowych, 3 agregaty uprawowo-siewne oraz dodatkowo 1 agregat uprawowo-siewny wystawiony na poletku pokazowym. Odbył się również pokaz napełniania zbiornika opryskiwacza nawozem płynnym. Tymczasem na pasie startowym zaprezentowana została cała gama maszyn rolniczych – pokazano tam aż 14 maszyn. Wszystkim pokazom towarzyszył profesjonalny komentarz dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Pokazy maszyn tradycyjnie już cieszyły się najwyższą frekwencją i zgromadziły tłumy rolników, którzy na własne oczy mogli przekonać się jak poszczególne maszyny sprawdzają się w polu. Ponadto mogli porównać osiągi techniczne zaprezentowanych maszyn oraz porozmawiać bezpośrednio z producentami i dealerami.

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Tagged under:

,

Log in