Aktywny wypoczynek w Lesznie

Miasto Leszno jest doskonałym miejscem na wypoczynek pośród pięknych krajobrazów Wielkopolski.

W okolicach tego wielkopolskiego miasta znajdują się Przemęcki Park Krajobrazowy, kilkanaście rezerwatów i wiele ścieżek dydaktycznych. Pojezierze Leszczyńskie słynie z idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych takich jak żeglarstwo, kajakarstwo czy windsurfing. Amatorzy kajakarstwa powinni przepłynąć Szlakiem Konwaliowym. Jest to łatwy szlak o długości 37 metrów, który kończy się na Wyspie Konwaliowej. Sama wyspa jest rezerwatem ścisłym, w którym chronione są niezwykle rzadkie gatunki zwierząt takich jak kanie czarne czy czaple siwe.

Ziemia Leszczyńska daje sposobność do zapoznania się z rzadkimi gatunkami ptaków wodnych w ornitologicznym rezerwacie przyrody usytuowanym wokół Jeziora Trzebickiego. Warto dodać, że liczne jeziora połączone sztucznymi lub naturalnymi kanałami stwarzają odpowiednie miejsce dla wędkarzy. W okolicach Leszna cały czas rozwijane są szlaki rowerowe. Obecnie jest siedemnaście szlaków o różnej długości i trudności. Leszno słynie również z rozwiniętego lotnictwa szybowcowego. Trzeba przyznać, że Pojezierze Leszczyńskie z lotu ptaka zostaje pamięci na długo.

W Lesznie można latać nie tylko szybowcami – FreeFlyCenter to nowoczesny tunel aerodynamiczny, który pozwala unosić się w powietrzu i latać. Każdy kto pragnął latać może bez przeszkód zrealizować swoje marzenie. Jest to doskonała aktywność dla całej rodziny, czy sposób na udaną imprezę integracyjną. Znaleźć tu można również najnowocześniejszy w Polsce kompleks basenów – w nowoczesnym budynku aquaparku znajdują się trzy baseny i zjeżdżalnie, o długości 52 metrów, 108 metrów i 136 metrów. Pozwalają na fantastyczną zabawę i aktywny odpoczynek.

Zaplanuj wypoczynek w Lesznie

Dla wszystkich amatorów piękna polskiej przyrody i aktywnego spędzania wolnego czasu hotele Leszno zapewniają bogatą ofertę wypoczynkową. Hotele umiejscowione są w centrum i nieopodal tras wylotowych w kierunku Poznania, Wrocławia, Berlina czy Warszawy. Wszystkie hotele w Lesznie zapewniają kameralne i komfortowe warunki dla swoich gości. Wśród atrakcji hotelowych znajdą Państwo przejażdżki konne, kuligi, loty balonem czy szybowcem.

Większość hoteli w mieście ma przygotowaną infrastrukturę do organizacji spotkań biznesowych, szkoleń lub konferencji. Niektóre apartamenty w Lesznie znajdują się w starych XVII kamienicach, które mimo wszystkich nowoczesnych standardów zachowały niepowtarzalny klimat. To wszystko sprawia, że jest to zdecydowanie godne polecenie miejsce do odwiedzenia w trakcie wakacyjnego wypoczynku. 

apartamentyleszno.com

Tagged under:

,

Log in