Czym są szynoprzewody świetlne?

W dzisiejszych czasach oświetlenie ma nie tylko spełniać swoje zadanie typowo użytkowe ale także dobrze wyglądać. Niezależnie od tego, czy jest montowane w budynkach mieszkalnych, biurach czy sklepach projektanci stawią na nowoczesny design. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku mogą okazać się szynoprzewody.

Kilka najważniejszych faktów

Szynoprzewody to jeden z systemów oświetleniowych. Bardzo często wykorzystywany w sklepach, ale spełnia swoją funkcję także w innych pomieszczeniach. Jest bardzo solidny, a przy tym pozwala również na szybkie zamontowanie. Jego największą zaletą, szczególnie dla osób projektujących wnętrza, jest możliwość niemal dowolnego skonfigurowania.

Różne rodzaje

Na rynku najczęściej spotkamy się z szynoprzewodami jedno lub trzyobwodowymi. W zależności od miejsca, które chcemy oświetlić możemy wybrać te o mocy aż 230 V, lub dużo mniejsze na przykład do zastosowania w niewielkich pomieszczeniach 12 V. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy, cechy tego rodzaju oświetlenia pozostają niezmienne. Nadal możemy je dowolnie konfigurować, oprawy całkowicie zdejmować lub dokładać kolejne. Co więcej każda wprowadzana zmiana zajmie nam kilka chwil i nie sprawi żadnych kłopotów.

Instalacja

Podczas montowania szynoprzewodów świetlnych warto zaufać profesjonalistom. W Schneider Electric znajdziemy wysokiej klasy systemy oświetleniowe i będziemy mieli możliwość konsultacji z Centrum obsługi klienta. Uzyskamy tam nie tylko informacje o samych produktach, ale także ewentualne wsparcie techniczne.  Zanim przejdziemy do pracy warto jest ustalić cały zarys montowania tego systemu. Niezwykle ważne jest ustalenie tak zwanych biegunów elektrycznych.

Szynoprzewody świetlne to jedno z ciekawszych rozwiązań oświetleniowych. Jest bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze. Co więcej pozwala na dowolne ustawienie, dlatego możemy dopasować go do naszych potrzeb. Bez wątpienia system ten zyskuje na popularności, szczególnie w budynkach użytkowych, takich jak centra handlowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in