Dobre noże w kuchni to podstawa

Każda Pani domu, czy to początkująca, czy też już z doświadczeniem wie, jak ważne w kuchni są dobre noże. Dzięki nim przygotowanie posiłków może okazać się przyjemnością, bądź też koszmarem.
Do tej pory używałam zwykłych noży, które trzeba było ostrzyć bardzo często. Klika posiłków przygotowanych w tygodniu i już pojawiały się problemy przy krojeniu pieczywa lub warzyw. Dlatego z ciekawości postanowiłam sprawdzić noże, które nie są drogie ani jakoś specjalnie wielkie. Zainteresowały mnie i zachęciły noże szwajcarskiego producenta w bardzo przystępnej cenie. Mówię tu o nożach firmy Victorinox. Legenda jeśli chodzi o produkcję wielofunkcyjnych scyzoryków.
victorinox
Tak więc mając do dyspozycji tzw. pikutki , których ostrza o długości 10,5 cm wykonane są ze stali nierdzewnej, przeprowadziłam prosty test. Zadanie polegało na przygotowaniu tego co robię najczęściej, czyli pysznych kanapek dla moich pociech. Wyglądające niepozornie noże ( długość 21 cm) sprawdziły się rewelacyjnie przy krojeniu pomidora, co jak wiemy może sprawić problem.
victorinox_03
Zaskoczył mnie również, gdy kroiłam na kawałeczki bułkę bez żadnego „szarpania”. Kiełbaska w cieniutkie plasterki – proszę bardzo, jak i również chleb, który sama piekę w domu. Wszystko bez najmniejszego zacięcia;) Mały nóż kuchenny ale z wielką mocą, wszystko dzięki specjalnemu ostrzu. Drugi nóż, który przetestowałam, to Victorinox do obierania. Pod ostrze poszły owoce i warzywa. W tym przypadku również wszystko poszło bez zarzutu.
Obydwa noże wyposażone są w taką samą rękojeść wykonaną z plastiku, który dobrze trzyma się w dłoni.
victorinox_04
Zdaję sobie sprawę, że może zabrzmi to banalnie ale naprawdę byłam bardzo pozytywnie zaskoczona! Nigdy nie myślałam, że krojenie może być tak łatwe i precyzyjne i to za sprawą takich małych noży. Teraz uważam, że wyjątkowe ostrze, wysoka jakość oraz poręczność tego scyzoryka sprawiło, że nóż ten okazał się niezastąpiony w mojej kuchni. Siekanie, krojenie, obieranie dzięki nożom Victorinox zajmuje naprawdę mało czasu.
Szwajcarskie ostrza Victorinox świetnie sprawdzają się w kuchni , do tego objęte są wieczystą gwarancją na wszelkie wady fabryczne. Mam nadzieję, że moje nowe nabytki długo i sprawnie będą mi towarzyszyć w kuchni podczas przygotowywaniu różnych smakołyków dla całej rodzinki.
Szczerze polecam! EK.

Tagged under:

,

Log in