Dywany wełniane w nowoczesnej odsłonie

Urządzając salon, sypialnie, pokój dziecięcy czy nawet jadalnię poza wyborem modnych podłóg i atrakcyjnych kolorów na ścianach warto także zwrócić uwagę na dobór dywanów. Jest to swoistego rodzaju dekoracja, która w prosty sposób może dodać dowolnemu pomieszczeniu przytulności. Wystarczy znaleźć dopasowane do aranżacji dywany nowoczesne i gotowe. No właśnie, a na jakie kryteria zwracać uwagę? Z jakich materiałów kupować dywany i jak dobierać wzory, kolory i rozmiary? Polecamy sklep: www.topworld.pl

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na nowoczesne dywany wełniane. Jeszcze parę lat temu nikt nie przypuszczał, że dywany wykonane z wełny znowu będą cieszyć się tak dużym zainteresowaniem jak dawniej. Tymczasem, współcześni projektanci stawiają na naturalne produkty i chętnie w swoich aranżacjach wykorzystują na przykład ręcznie tkane dywany z wełny. Jak się okazuje koszt zakupu takiego dodatku wcale nie musi być ogromny. Można bowiem znaleźć bardzo atrakcyjne propozycje, które nie zrujnują domowego budżetu i które będą stanowić motyw przewodni wnętrza. Czym zatem różnią się dywany nowoczesne od klasycznych? Na wyróżnienie zasługuje mnogość wzorów i kolorów.

Dywany są nie tylko w pasy, kwadraty czy inne geometryczne wzory, ale mają również wiele abstrakcyjnych motywów, które idealnie wkomponowują się w minimialistyczne projekty wnętrz. Taki na przykład dywan imitujący korę drzewa czy z wyraźnym splotem grubego sznurka będzie dobrą propozycją do modernistycznych aranżacji. Z kolei lekko rozmyty motyw marokański czy dywan w stylu vintage odnajdzie się w romantycznych sypialniach i salonach urządzonych w stylu eklektycznym. W tych aranżacjach obowiązuje pełna dowolność i liczy się umiejętnie łączenia różnych trendów, a umiejętnie dobrany dywan może współgrać z innymi tekstyliami, dodatkami i dekoracjami. Jeśli chodzi o dywany wykonane z wełny, to głównym kolorem przewodnim są przede wszystkim naturalne i stonowane barwy ziemi.

W dużej mierze mamy do czynienia z szarościami, beżami, bielą i brązami. Niemniej jednak, miłośnicy mocnych kolorów wśród dostępnych propozycji także mogą znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego. Jeśli dywan ma leżeć w centralnym miejscu, to może grać główną rolę i wtedy warto postawić na jakiś mocniejszy kolor i nowocześniejszy wzór. Co do kształtu i rozmiaru, to mamy do wyboru dywany prostokątne, okrągłe i półokrągłe. Jedno jest pewne, miłośnicy współczesnego designu na pewno się nie zawiodą i spośród pełnego wachlarza produktów będą mogli wybrać wełniany dywan w ciekawej i modnej odsłonie. Taki produkt, to dobre rozwiązanie na kilka kolejnych lat.

Tagged under:

, ,

Log in