Fototapeta na zamówienie do kuchni – Jakie wzory lubią Polacy?

Fototapeta dekoracja dobra do salonu lub sypialni – ten stereotypowy pogląd towarzyszy nam od lat. Tymczasem wnętrzem, w którym fototapeta znajduje najwięcej zastosowań jest kuchnia, w której można używać do dekoracji kilka rodzajów fototapet.

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu przygotowując posiłki dla siebie i swoich bliskich. Niektórzy lubią traktować to pomieszczenie w domu lub mieszkaniu jako strefę relaksu, gdzie można wziąć głęboki oddech i rozmyślać nad bieżącymi sprawami. Powinniśmy w tej sytuacji pamiętać, że na dobre samopoczucie wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest estetyczna dekoracja wnętrza.

Jaka fototapeta do kuchni?

Wybór fototapety na zamówienie do kuchni wymaga od nas dłuższego zastanowienia się nad materiałem. Warto zadbać, aby sprawdzić na stronie wykonawcy dostępne rodzaje fototapet i dopasować je do swoich potrzeb. Najczęściej w kuchni odnajdują się produkty odporne na wilgoć, zmiany temperatury i ryzyko różnego rodzaju zabrudzeń. Zadbajmy o to, abyśmy mogli czyścić materiał mokrą ścierką lub gąbką bez ryzyka zniszczenia struktury. Uważajmy także na materiały blaknące pod ciężarem promieniowania UV.

Najczęściej wybierane wzory do kuchni – Inspiracje

Najtrudniejszą decyzją dla większości klientów jest dobór dopasowanego do całej wizualizacji zdjęcia. W przypadku dekorowania kuchni najczęściej wybierane zdjęcia przedstawiają naturę. Sfotografowane pod odpowiednim kątem kwiaty nad blatem potrafią wprowadzić estetykę całego wnętrza na znacznie wyższy poziom. Dużą popularnością cieszą się także fototapety, gdzie na zdjęciach widać umieszczone za szkłem zioła, łąki, a nawet rybki. Szczególnie, gdy w tle widzimy różne odcienie przyjaznego dla oka błękitu. Jeżeli natomiast chcielibyśmy delikatnej dekoracji możemy dać szanse różnego rodzaju zdjęciom przedstawiającym chmury. Odcienie bieli współgrają z większością kolorów, co sprawia, że nie ryzykujemy zamówieniem niepasującej fototapety (więcej – https://fototapety.art/).

Odcień zdjęć i kolorystyka – Na co zwrócić uwagę?

Kuchnia według wielu klientów powinna kojarzyć się z radością i spokojem. To powoduje, że najlepszymi zdjęciami do fototapety na zamówienie będą te, na których panuje odpowiednio wysoka jasność i duża ilość światła. Jednocześnie zadbajmy o to, aby nie przesadzić z nasyceniem na zdjęciu. Polacy bardziej chwalą sobie naturalne fotografie z minimalną, niewidoczną edycją, która zwiększa atrakcyjność całej wizualizacji.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także zdjęcia kolorowych samochodów na tle składającym się z odcieni szarości. Wtedy możemy pogodzić nasze upodobanie do fototapet z przeważającym minimalizmem. Nawet w kuchniach charakteryzujących się minimalną ilością akcesoriów i mebli warto zadbać o co najmniej jeden estetyczny element, który rzuca się w oczy nie burząc całej harmonii.

Fototapeta do kuchni – Gdzie zamieścić dekorację?

Zazwyczaj myśląc o fototapecie do kuchni po raz pierwszy rozważamy umieszczenie jej w najróżniejszych miejscach zaczynając od przestrzeni dookoła futryny drzwi, a kończąc na powierzchni powyżej blatu. Najczęściej wybieranym miejscem jest ściana, przy której postawiony jest stół – jeżeli posiadamy go w kuchni. Duża część konsumentów decyduje się także na montaż fototapety nad blatem. Stosując się do powyższych wskazówek z pewnością można wybrać nie tylko idealne zdjęcie, lecz dopasować je do miejsca w kuchni, w którym chcemy je umieścić. Z kolei nad stołem może wisieć klasyczna fototapeta, ale coraz częściej wybierane są obrazy drukowane płótnie. Jest to dekoracja wykonywana tak samo jak fototapety, wyglądem przypomina obraz malowany farbami olejnymi. Obraz jest mniejszy niz fototapeta i często lepiej skomponować wnętrze z jego użyciem, zwłaszcza w niewielkiej kuchni (zobacz – https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/)

Tagged under:

, , , ,

Log in