graFestiwal

Zapraszamy na ciekawe wydarzenie kulturalne do Siedlca. Szczegóły na plakacie.

 
[nggallery id=10]
 
Festiwal został zorganizowany w związku z obchodami X-lecia istnienia amatorskiego Teatru Paragraf-2 z Siedlca. Punktem wyjścia stał się pomysł rodzinnego świętowania jubileuszu – podczas pięciu dni będzie można zobaczyć grupy artystyczne zaprzyjaźnione z siedleckim teatrem. Organizatorzy z jednej strony stawiają na promowanie kultury lokalnej, z drugiej zaś pokazują sztukę nieobecną w miejscowościach oddalonych od większych miast. Prosta siła słowa na scenie oraz muzyka stały się motywem przewodnim pierwszej edycji festiwalu. Są to wartości bliskie rapsodycznej tradycji Teatru Paragraf-2.
Ideą graFestiwal jest zebranie, w jednym miejscu i czasie, ludzi, którym się chce. To festiwal działania, rzeczy wykonywanych ponad życiowe minimum. Aby stanąć na scenie trzeba mieć pasję i pomysł na jej realizację, ale aby usiąść na widowni również należy wymagać od siebie i od otoczenia czegoś więcej. Według pomysłodawców to kultura alternatywna jest tą pierwszą, z którą spotyka się widz na wsiach i w małych miastach.
Gra sceniczna, gra muzyczna, gra kolorów… Spotkanie ma charakter interdyscyplinarny – teatr jest tylko pretekstem do tego, aby przedstawić wszystkie dziedziny sztuki, które wzajemnie się przenikają i inspirują. Dlatego w programie można znaleźć koncerty, spektakle, teatr tańca, wernisaże fotografii i malarstwa, performanse. Jeśli ktoś wolałby wziąć czynny udział w tworzeniu – może sprawdzić się na intensywnych warsztatach z aktorami Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego.
Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu. Wstęp wolny! W czasie tych kilku dni Teatr Paragraf -2 pragnie ożywić przestrzeń swojej miejscowości, a także sprawić, by cała najbliższa okolica żyła tym świętem. Przybywajcie więc z bliska i daleka, i dołączcie do gry!

Log in