Grodzisk Wlkp – Happening Ekologiczny 2014

Zbiórka baterii, prezentacja stoisk związanych z ochroną przyrody, środowiska, recyklingiem, promocja zdrowia, prezentacje artystyczne dzieci, gry, konkursy, zabawy oraz po raz pierwszy – zielona kawiarenka – to atrakcje tegorocznego Happeningu Ekologicznego, który odbył się w piątek, 13 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim na ulicy Szerokiej.
Przybyłych, punktualnie o godzinie 10.00 przywitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański podkreślając, że gmina kładzie duży nacisk na ekologię i ochronę przyrody, prowadząc szeroko pojętą edukację, wśród dzieci już w wieku przedszkolnym.
Podczas, gdy dzieci biorące udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej „Na zieloną nutkę” prezentowały swoje umiejętności wokalne, na przygotowanych stoiskach można było zasięgnąć informacji, dzieci natomiast mogły wziąć udział w zabawach i konkursach, otrzymując w zamian drobne upominki.
Dodatkowe zabawy dla dzieci obecnych na Happeningu przygotowali artyści „Dobrego teatru”.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również zielona kawiarenka, gdzie można było przysiąść i za jeden uśmiech wypić kawę lub herbatę, zjeść ciasto.
Jak co roku, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy długa kolejka ustawiała się do stoiska zbiórki zużytych baterii, gdzie z 1 kg baterii można było otrzymać kwiat pelargonii. W tym roku zebrano 743 kg tego odpadu.
Organizowany przez Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim przy współpracy Klubu Ekosłowak działającego przy LO, Happening Ekologiczny wsparli:
Nadleśnictwo Grodzisk
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
Komenda Powiatowa Policji
Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna,
Związek Międzygminny Centrum Zagospodarowania odpadów „Selekt”
DTJ KAM – TRANS – recykling
oraz sponsorzy.
UM Grodzisk Wlkp

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Log in