Grodzisk Wlkp – półkolonie

W minionym tygodniu zakończyły się trwające dwa tygodnie półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski.
Półkolonie zorganizowały: Szkoła Podstawowa Nr 1 i 4 w Grodzisku Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa w Grąblewie, w Kąkolewie oraz Zespół Szkół w Ptaszkowie.
Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 9:00 do 13:00 pod opieką nauczycieli. W tegorocznych półkoloniach wzięło udział 247 uczniów. Przypomnijmy, że wszystkie dzieci biorące udział w Półkoloniach otrzymywały codziennie ciepły posiłek.
Podczas codziennych zajęć zorganizowane zostały dla dzieci różnorodne wyjazdy, spotkania z policjantami i strażakami, a także ciekawe zajęcia w szkołach, tj. plastyczne, muzyczne, kulinarne, informatyczne oraz zawody sportowe. Uczniowie spędzali aktywnie czas na basenach OSiR w Grodzisku Wielkopolskim., jak również pływalniach w Wolsztynie i Kościanie. Zwiedzano również grodziski wiatrak „Koźlak”. Zorganizowano wycieczki do Parku Zabaw Bogilu w Wiosce. Uczestnicy mieli też możliwość przejazdu grodziskimi drezynami podziwiając piękno naszej małej ojczyzny. Uczestnicy półkolonii zwiedzili również park rozrywki „Deli Park” w Trzebawiu, Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Muzeum Ziemi Grodziskiej oraz ZOO w Nowym Tomyślu. Nie zabrakło także wyjazdów na seanse filmowe do Poznania.
Na zakończenie tegorocznych półkolonii każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a wspomnienia z z tego mile spędzonego czasu z pewnością towarzyszyć im będą podczas dalszej części wakacji.
UM Grodzisk Wlkp

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Log in