Grodzisk Wlkp – Polska Biega

Za nami kolejna już edycja ogólnopolskiej akcji Polska Biega. W sobotę 24 maja Grodziski Klub Biegacza przedstawił mieszkańcom naszego miasta ciekawe propozycje aktywnego wypoczynku. Imprezę zorganizowano w parku miejskim. Na początku zaprezentowały się dzieci z Zespołu Szkół w Ptaszkowie, które przedstawiły krótki pokaz ratownictwa synchronicznego oraz piosenkę uczącą w prosty sposób zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z Ptaszkowa wygrali wojewódzką edycję konkursu WOŚP i jadą do Warszawy na finał, podczas którego będą reprezentować nie tylko naszą gminę, ale całą Wielkopolskę.
Zebranych przywitał Sekretarz Gminy Jan Koza podkreślając walory aktywnego spędzania wolnego czasu, będącego okazją poprawiania naszej kondycji i zacieśniania więzów rodzinnych lub koleżeńskich.
Imprezę biegową rozpoczęła rozgrzewka poprowadzona przez znaną trenerkę zumby Maritę. Po niej odbył się Bieg Pokoleń na długości 450 metrów wokół stawu. Na starcie stanęło 13 sztafet, a w składzie każdej z nich znalazł się senior, rodzic i dziecko. Zaciętą walkę stoczyli zwłaszcza seniorzy dający przykład wspaniałej formy. Dzieci na mecie otrzymały medale, dyplomy i soczki, a pozostali pamiątkowe przypinki.
Kolejnym punktem był bieg główny, w którym uczestnicy pokonali dwukilometrową trasę alejkami naszego parku. Wolne tempo pozwoliło na udział dzieci, seniorów, rodziców
z wózkami, a nawet psiaków ze swoimi opiekunami. Wielu uczestników poczuło się dowartościowanych możliwością ukończenia biegu i postanowiło kontynuować przygodę
z bieganiem. Na mecie każdy wziął udział w losowaniu nagród ufundowanych przez gminę. Można było wygrać torby, plecaki, kaski rowerowe, książki i inne ciekawe upominki. Na spragnionych czekały również napoje chłodzące.
Na zakończenie instruktorka Marita poprowadziła godzinny trening zumby. Siódme poty wycisnęła nie tylko z licznie zgromadzonych pań, ale również z panów dzielnie starających się dotrzymać jej tempa. Impreza zgromadziła około setki Grodziszczan.
Wszystkich amatorów biegania zapraszamy już dzisiaj na przyszłoroczną edycję akcji Polska Biega w Grodzisku Wielkopolskim.
UM Grodzisk Wlkp

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Tagged under:

, ,

Log in