Grodzisk Wlkp – VIII Rajd Rowerowy

VIII Grodziski Rajd Rowerowy
W sobotę, 24 maja okolice Powiatu Grodziskiego – jego urokliwe zakątki poznawali uczestnicy VIII Grodziskiego Rajdu Rowerowego. Tradycyjnie, rajd rozpoczął się na Starym Rynku przecięciem rowerowej dętki, którego w asyście jednego z najmłodszych cyklistów dokonał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański. Pogoda dopisywała rowerzystom, choć zanosiło się na deszcz.
Następnie, grupa „Jeży” pojechała w stronę Granowa, potem do Kubaczyna, Drużynia, Kotowa i z powrotem do Grodziska Wielkopolskiego, pokonując dystans 30km. Grupa „Zajęcy” wyruszyła do Granowa, Kubaczyna, Niemierzyc, Drużynia, Kotowa, by zakończyć ponad 35km trasę w Grodzisku Wielkopolskim.
Rajd zakończył się na terenie Centrum Ekologiczno – Edukacyjnego „Pod Chmurką” przy wiatraku koźlaku. Tam zmoknięci rowerzyści mogli się posilić oraz zwiedzić wiatrak. Piękna pogoda powróciła w momencie pożegnania uczestników. Podczas Rajdu rozlosowano upominki ufundowane przez gminę.
Organizatorami rajdu było Grodziskie Stowarzyszenie Cyklistów oraz Gmina Grodzisk Wielkopolski. Strażakom z jednostki OSP Grąblewo dziękujemy za pomoc przy obsłudze rajdu.
UM Grodzisk Wlkp

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Log in