Jak dbać o auto podczas zimy?

Zima potrafi być bardziej groźna dla Twojego auta, niż jesteś w stanie sobie to wyobrazić. Chcesz, by Twój samochód wyszedł z sezonu zimowego bez szwanku? Salon skody  doradzi Ci jak powinieneś o niego dbać.  

Zmiana sezonu to nie tylko wymiana opon na zimowe. Auto w tym czasie wymaga znacznie więcej troski. Na drogach czyhają na niego środki chemiczne, w tym sól, która pogłębi nawet najmniejszą korozję. Szybom zagraża nieumiejętnie używane skrobaczki, a uszczelkom i zamkom nocne mrozy.

Zimą, kiedy szybko zapada zmrok, a na jezdniach zalega błoto pośniegowe, niezwykle istotne są przejrzyste szyby. Przy minusowych temperaturach trzeba użyć specjalnego produktu odpornego na krzepnięcie w czasie mrozu. Salon skody oferuje zimowe płyny do spryskiwaczy, także w postaci  koncentratu, który możesz rozcieńczać i dostosowywać do oczekiwanej odporności na zamarzanie. Nasze produkty usuwają brud, nie zostawiają smug i zapewniają najlepszą widoczność. Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że dobry zimowy płyn do spryskiwaczy musi także zadbać o auto.  Powinien zabezpieczać szyby przed szronem i lodem, a także zawierać czynnik zapobiegający osadzaniu się soli, którą zimą posypywane są ulice. Musi także chronić dysze spryskiwaczy przed zamarzaniem, zapobiegać osadzaniu się nieczystości w mechanizmie i nie niszczyć przy tym karoserii. Takie właściwości ochronne znajdziesz w najlepszych preparatach oferowanych przez salon skody. Wypróbuj także środek do polerowania powierzchni szklanych, który pozwoli Ci usunąć z szyb pozostałości soli.

Jeśli Twoje szyby skuje lód, masz do wyboru tradycyjną skrobaczkę lub odmrażacz. Pierwszy sposób niesie ze sobą ryzyko mikrozaryzowań, ponieważ skrobaczka w kontakcie z brudem znajdującym się na szybie może zniszczyć jej powierzchnię. Jeśli chcesz tego uniknąć, ustaw ją pod kątem mniejszym, niż 45 stopni (zepchniesz lód z powierzchni i unikniesz wbijania w nią np. ziarenek piasku). Drugi sposób – odmrażacz – jest znacznie bardziej bezpieczny dla szyb. Pamiętaj jednak, że powinieneś wybrać preparat dobrej jakości, na przykład ten oferowany przez salon skody. Błyskawicznie roztopi on lód, a jego aktywne składniki zapobiegną oszronieniu podczas jazdy.

Zimowa pogoda skłania do częstszego mycia pojazdu. Temperatury jednak do tego nie zachęcają. Czy zatem zimą można myć auto? Jeśli chcemy właściwie zadbać o pojazd, to oczywiście, że tak, przy czym powinniśmy wybrać myjnię ręczną. Nie można jednak zapomnieć o właściwej konserwacji lakieru, która ochroni karoserię przed solą i chemią. Salon skody ma w swojej ofercie szampon myjąco-woskujący i odporny na różne warunki pogodowe wosk. To jednak nie wszystko, ponieważ w sezonie zimowym liczy się każdy szczegół. Eleganckie welurowe dywaniki wymień na gumowe. Nie pochłoną wilgoci i łatwiej pozbędziesz się śniegu, wody i błota z wnętrza samochodu. Uszczelki okien i drzwi zakonserwuj specjalnym środkiem, który czyści i zabezpiecza gumę. Dzięki niemu nawet w mroźne nocne zachowają one swoją elastyczność.

Dbając o auto, nie zapomnij także o sobie. Wybierz spośród akcesoriów zimowych czapkę, dzięki której Ty i Twój samochód będziecie tej zimy dopasowani.

Tagged under:

, , ,

Log in