Jak zostać wziętą kosmetyczką?

W Poznaniu liczne gabinety kosmetyczne, salony urody i SPA poszukują do pracy wykwalifikowanych i doświadczonych kosmetyczek. Obserwując liczbę podobnych ogłoszeń rekrutacyjnych można wywnioskować, że przedstawiciele i przedstawicielki tej profesji mogą liczyć na łatwe zatrudnienie, jeśli tylko posiadają odpowiednie kompetencje w zawodzie technika usług kosmetycznych. Jak je zdobyć?

Kim jest technik usług kosmetycznych?

Właściwie kosmetyczki nie powinno się utożsamiać z wykształconym technikiem usług kosmetycznych (http://policealna.gowork.pl/poznan/kosmetologia), który ma kierunkowe wykształcenie, wiedzę teoretyczną i praktykę w wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Wiele osób uprawiających ten zawód nie ma merytorycznych podstaw do pracy w takim zakresie. Z tego powodu mogą nawet zaszkodzić swoim klientom.

Technik usług kosmetycznych uczył się podstaw kosmetologii, anatomii człowieka, a także poznawał techniki zabiegów kosmetycznych. Ma więc odpowiednią wiedzę i kwalifikacje do pracy w gabinecie urody.

Jak zostać technikiem usług kosmetycznych?

Szkoła policealne (m.in. w Poznaniu http://policealna.gowork.pl/poznan) kształcą w kierunku technika usług kosmetycznych. Po ukończeniu dwuletniej edukacji absolwent dostaje dyplom, który potwierdza jego kwalifikacje do pracy zawodowej o charakterze higieniczno-estetycznym. Jednak kosmetyczka nigdy nie powinna poprzestawać tylko na tym etapie kształcenia. Aby mogła zostać specjalistką w swoim fachu i rozwijać swą karierę, powinna się ciągle doszkalać. Może uczestniczyć w tematycznych szkoleniach i kursach, w tym takich organizowanych i często sponsorowanych przez koncerny kosmetyczne.

Podczas nauki w szkole policealnej kosmetyczka uczy się podstaw anatomii i dermatologii w kosmetyce, prowadzenia działalności gospodarczej i usługowej w salonie, bierze udział w zajęciach z podstaw przedsiębiorczości, ale przede wszystkim nabywa praktycznych umiejętności dotyczących kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej w zakresie twarzy, szyi, dekoltu, stóp, dłoni i całego ciała.

Może wybrać specjalizację i pogłębiać wiedzę, np. stając się specjalistką od stylizacji i przedłużania rzęs czy też wykwalifikowaną manikiurzystką. Wybór należy do niej, podobnie jeśli chodzi o miejsce pracy. Technik usług kosmetycznych może założyć własną działalność gospodarczą, ale propozycji pracy dla takich osób nie brakuje, zwłaszcza w dużych miastach (np. w Poznaniu).

Log in