Jakie baterie kuchenne warto wybrać? Trendy na rok 2019

Aktualnie baterie kuchenne różnią się znacznie od tych, które były modne jeszcze kilkanaście lat temu. Dodatkowo mamy też zdecydowanie większy wybór nie tylko rodzajów, modeli i kolorów, ale również materiałów, z których zostały wykonane. Jak zatem w gąszczu tych ofert znaleźć taką baterię, która będzie nie tylko moda, trwała i niezawodna, ale przede wszystkim również pasująca do naszego wnętrza?
Kilka słów o bateriach kuchennych

Wybór baterii kuchennej powinien być przemyślany, choć może się wydawać, że to pozornie mało znaczący element wyposażenia naszej kuchni. Prawda jest jednak zupełnie inna, co bardzo często podkreślają znani projektanci wnętrz. Wystarczy się zastanowić nad tym, jak często korzystamy z baterii kuchennej w ciągu każdego dnia. Dodając do tego również to, że jest to jeden z najbardziej widocznych, bo położonych centralnie, elementów blatu kuchennego, już wiemy, jak ogromne ma on znaczenie.

Dobra bateria kuchenna powinna posiadać funkcje, których oczekujemy oraz odpowiadający nam wygląd. Pierwszy najważniejszy aspekt podczas dokonywania wyboru to sposób sterowania. Należy zdecydować się na ten, który jest dla nas najbardziej komfortowy. Czy będą to pokrętła klasycznie okrągłe czy bardziej nowoczesne, modele jedno czy dwuuchwytowe, montowane do ściany czy może bezpośrednio do zlewu? Większość klientów najdłużej zastanawia się nad rodzajem uchwytu, dzięki któremu będą włączać zimną i ciepłą wodę oraz regulować jej strumień. Wybierając konkretny model, dobrze jest zastanowić się nie tylko nad tym, co nam indywidualnie bardziej odpowiada, ale również nad tym, co będzie łatwiejsze w obsłudze dla pozostałych członków naszej rodziny, np. dziadków czy dzieci uczących się samodzielności. Najczęściej wybór pada na baterię jednouchwytową, która nie tylko wygląda bardziej nowocześnie, ale przede wszystkim jest łatwiejsza w obsłudze, bo można sterować nią jedną ręką.
Duże znaczenie przy wyborze baterii kuchennej ma także rodzaj wylewki. Osoby spędzające dużo czasu w kuchni, lubiące gotować, coraz chętniej decydują się na najnowocześniejsze modele z wyciąganą wylewką. Polecamy je szczególnie w przypadku większych kuchni, w których sam zlewozmywak też ma większą objętość lub nawet jest dwukomorowy.

Na rynku można też znaleźć baterie kuchenne bezdotykowe, jednak są one coraz rzadziej wybierane przez klientów ze względu na niską funkcjonalność w kuchni. Bardzo dobrze za to spisują się w łazience. Są energooszczędne, bo automatycznie dozują odpowiednią ilość wody.
Baterie kuchenne – trendy na rok 2019
W tym roku za najmodniejsze uznaje się baterie minimalistyczne, stworzone w stylu skandynawskim. Szczególnie modele asymetryczne i wysokie. Nie tylko pięknie się prezentują, ale przede wszystkim są funkcjonalne, bo pozwalają z łatwością napełnić wysoki garnek wodą lub umyć warzywa. Minimalistyczna forma i charakterystyczny łukowy wygląd sprawiają, że pasują one nie tylko do nowoczesnych, ale również do bardziej klasycznych wnętrz.
W 2019 roku warto postawić na baterie o odpowiednim wykończeniu – np. chromowym. Taki materiał sprawia, że bateria wygląda elegancko, pięknie błyszczy, jest łatwa do utrzymania w czystości i nie przyciąga brudu. Zazwyczaj przetarcie jej miękką ściereczką sprawia, że bateria jest czysta, bez żadnych zacieków i tym podobnych zabrudzeń. Dodatkowo od czasu do czasu można natłuścić ją oliwką dla dzieci. To prosty tani i domowy sposób na to, by nie tylko bateria, ale wszelkie inne elementy chromowane w naszym domu zawsze prezentowały się perfekcyjnie. Dobrze też wiedzieć, że do czyszczenia baterii kuchennych polecane są łagodne płyny i preparaty czyszczące. Nie zaleca się stosowania odkamieniaczy, które nie są przeznaczone stricte do tego typu przedmiotów, gdyż mogą przyczynić się do uszkodzenia i zniszczenia powłoki chromowej. Ewentualny kamień można usunąć innym, bezpieczniejszym i domowym sposobem, czyli przykładając do konkretnego miejsca ściereczkę nasączoną octem. Warto pozostawić ją tak na kilkanaście minut, następnie zdjąć i przemyć dane miejsce wodą, aby usunąć resztki rozpuszczonego kamienia.

Wybierając konkretny model baterii, warto wziąć pod uwagę również to, na ile będzie ona łatwa do ewentualnego demontażu w przyszłości, w przypadku np. konieczności przeprowadzenia remontu. Baterie sztorcowe montowane są na obrzeżach zlewozmywaka, przez co są też proste w usunięciu. Jest to także aktualnie najpopularniejsza wersja, przede wszystkim właśnie ze względu na łatwy montaż i ewentualne usunięcie. Pod zlewozmywakiem podpięta jest ciepła i zimna woda (za pomocą tzw. złączy elastycznych). Montaż jest szybki i bezproblemowy. Przykłady tego typu baterii sztorcowych można znaleźć w sklepie internetowym Sotbe.

Tagged under:

, ,

Log in