Karty zajęciem wielu Polaków

Każde miejsce na świecie charakteryzuje się jakimś zajęciem. Nie zawsze każdemu chce się uprawiać sporty wymagające wysiłek fizyczny, a gra w karty jest idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Grą wymagająca największego przygotowania jest brydż. Zasady nie należą do najłatwiejszych, jednak mimo tego faktu cieszy się ona ogromną popularnością. Ciężko zliczyć ile w całej Polsce jest zarejestrowanych stowarzyszeń zajmujących się tą gra. Gra podzielona jest na rozdania poprzedzone tasowaniem kart, a każde rozdanie dzieli się na dwie fazy – licytację oraz rozgrywkę. Ta gra nie jest specjalnie popularna wśród Polskiej młodzieży, która woli znacznie prostsze gry. Jednak jeśli chcielibyśmy się czegokolwiek dowiedzieć o tej rozgrywce wystarczy zapytać starszego członka rodziny, ponieważ na pewno będzie on w niej obeznany.

Dzisiejsze czasy oraz XXI wiek zupełnie zmieniły oblicze świata. Dla ludzi dostępne są inne rozrywki typu telewizor, odtwarzacze muzyki czy konsole. Kiedyś ludzie aby się nie nudzić musieli wymyślać co raz to nowsze zabawy. Stąd właśnie wzięła się tak ogromna popularność kart w Polsce. Dostępne są już nawet gry hazardowe są dostępne nawet w internecie i praktycznie każdy może w nie zagrać. Starsze pokolenie ludzi co raz chętniej chce nauczyć się korzystania z komputera oraz internetu, ponieważ media te są co raz bardziej popularne na całym świecie.

Kolejną grą karcianą, w którą mogą grać maksymalnie cztery osoby jest tysiąc. Zasady są bardzo proste, ponieważ zwycięzcą zostaje osoba, która dzięki sumie punktów zdobytych w poszczególnych rozdaniach pierwsza zdobędzie co najmniej 1000 punktów. W tej grze używa się 24 karty, od 9 do Asa, zaś para Dama – Król tego samego koloru, w każdym z czterech możliwości tworzą tak zwane meldunki o różnej wartości punktowej.

Spędzanie w ten sposób czasu jest świetną alternatywą dla komputera czy telewizora. W ten sposób można zwiększyć swoje możliwości zapamiętywania oraz logicznego myślenia. Dodatkowo podczas gry zawsze można z kimś porozmawiać i spędzać w ten sposób na przykład deszczowe nudne dni.

Tagged under:

,

Log in