Konkurs wiedzy o Hipolitcie Cegielskim w Powodowie

W Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie (12.03.2015 r.) odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hipolitcie Cegielskim.
Trzyosobowe reprezentacje szkół z Wielkopolski zmagały się w trzech etapach konkursu. Pierwszym zadaniem drużyn była prezentacja wcześniej wykonanych i nadesłanych art selfie z wykorzystaniem np. rekwizytów, rysunków, obiektów itp. związanych z osobą Hipolita Cegielskiego. Najwyżej ocenioną przez wszystkich uczestników okazała się fotografia Zespołu Szkół Usługowo – Gastronomicznych w Pleszewie. Następnie ekipy przystąpiły do rozwiązywania testu pisemnego, składającego się z 52 pytań zamkniętych. Z tym etapem najlepiej poradzili sobie zawodnicy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej. Ostatnim etapem była pisemna wypowiedź w dowolnej formie (list do znajomego, email, rymowanka lub innej) na temat „Hipolit Cegielski patriotą”.


Zwyciężył Zespół Szkół Usługowo – Gastronomicznych w Pleszewie, drugie miejsce zajął Zespół Szkół z Rogoźna, a trzecie miejsce drużyna z Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej.
Szkołę z Powodowa reprezentowali: Paulina Mała z Technikum Architektury Krajobrazu, Adamczak Adrian z Technikum Elektronicznego i Hubert Rusinek z Technikum Lotniczego.
Wszyscy uczestnicy wykazali się nieprzeciętną wiedzą o działalności i twórczości Hipolita Cegielskiego oraz czasach mu współczesnych.

Źródło: ZSRiT Powodowo

Log in