Leasing jako świetne wsparcie dla Twojej firmy

Warto przyjrzeć się z bliska faktowi, że mamy do czynienia z bardzo ciekawym i konkretnym aspektem leasingu, który niewątpliwie należy uznać jako zaletę. To jest opcja, która pozwala osobom prowadzącymi firmy na dużą elastyczność, a także większą kontrolę nad finansami firmy, poprzez zorganizowanie kosztu związanego z zakupem auta do celów biznesowych. Warto skupić się dzisiaj na zaletach, które są bezdyskusyjne pod kątem wybrania takiego rozwiązania.

Nie jest tajemnicą, że leasing się opłaca

Warto spojrzeć tutaj na szerszy kontekst. Chociaż statystycznie z leasingu robi użytek zaledwie jeden na pięciu przedsiębiorców w Polsce, w zachodnich państwach naszego kontynentu tendencja jest inna i dotyczy dwukrotnie większej populacji przedsiębiorców.  Prawdopodobnie można to zrzucić na karb dosyć niskiego poziomu wiedzy na ten temat. Jednocześnie trzeba sobie w sposób konkretny i sensowny wszystko zorganizować, co też będzie się mogło przełożyć na bardzo dobre rezultaty, które będą mogły przekładać się w bardzo dobrym stopniu na konkretne rozwiązania. Nie jest żadnym sekretem to, że dzisiaj leasing – wybrany mądrze będzie rzeczywiście w stanie wspomóc firmę. Szczególnie, że oferty na leasing samochodów należą w naszym kraju do stosunkowo atrakcyjnych, co też będzie można zauważyć na przykładzie tego jak wiele firm zaczyna się zajmować profesjonalnymi usługami w tym zakresie.

Bezpieczeństwo wynikające z ubezpieczenia

Firmy leasingowe coraz lepiej odpowiadają na potrzeby zainteresowanych przedsiębiorców. Tym samym, często w standardzie firmy oferują różne ubezpieczeniowe pakiety. Mówiąc pakiety, mamy tutaj na myśli nie tylko ubezpieczenie obowiązkowe, czyli OC. Chodzi też o auto casco, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także ubezpieczenie GAP. Warto też podkreślić, że coraz częściej leasingowe firmy proponują rozwiązanie w postaci Assistance. W wyniku skorzystania z takiego rozwiązania, będziemy można sobie zapewnić całkowity komfort i mieć pewność, że nawet w najbardziej zaskakującej sytuacji drogowej, nie zostaniesz „na lodzie”.

Elastyczność to również duży plus

Oferty leasingowe w Polsce są tak skonstruowane, że możesz dobrać zawsze coś do swoich preferencji. Leasing bowiem będzie obejmować nie tylko samochody nowe, ale też używane. Co więcej, nie jest to opcja ograniczona wyłącznie do samochód osobowych. Można też skorzystać z leasingu na auta dostawcze, co zresztą wykorzystuje wielu przedsiębiorców, którzy działają w bardzo różnych branżach
Generalnie, leasing pojazdów to rozwiązanie, które będzie bardzo mocno wspierało wielu przedsiębiorców, w praktyce zalety będziesz odkrywać jeszcze przez długi czas po skorzystaniu. Dodajmy, że po okresie obowiązywania leasingu, możesz wykupić pojazd na naprawdę preferencyjnych, sensownych warunkach, które obejmują wiele aspektów.

Autor artykułu: Joanna Dąbrowska
Piszę o sprawach dotyczących rozwoju firm. Artykuły powstają we współpracy z firmą FajnyLeasing.pl.

Log in