List rodziców w obronie byłego dyrektora SP3 w Wolsztynie

Na łamach tygodnika Do Rzeczy opublikowany został (02.07.2015 r.) list rodziców, których dzieci uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie. Z treści listu wynika jasno, że biorą w obronę byłego już dyrektora szkoły, Artura Łozińskiego, którego w lutym zwolnił ze stanowiska Burmistrz Wolsztyna. W liście można przeczytać m.in. że: „Działania te miały na celu zaszkodzenie wizerunkowi placówki. Medialna nagonka, opieranie się na anonimach, okłamanie przez czterech nauczycieli rodzica i skłonienie go do złożenia skargi, nierzetelnie przeprowadzona kontrola kuratorium sprawiły, że pozbyto się dobrego, zaangażowanego dyrektora i wychowawcy młodzieży„.

W dalszej treści listu, pojawiają się zarzuty rodziców, wobec lokalnych polityków, urzędników i kuratorium. „Analizując wydarzenia, które doprowadziły do odwołania p. Łozińskiego dochodzimy do szokującego wniosku, że wszystkie te działania były celowe i zaplanowane. Jesteśmy poruszeni hipokryzją polityków lokalnych, urzędników i niektórych pracowników szkoły, którzy dla „dobra” uczniów manipulują, kłamią i niszczą niewygodnych ludzi.”
Pod listem podpisali się Anna Gabler, Magdalena Wróbel, Jolanta Krupa, Beata Prządka, Jerzy Gintrowicz, Roland Buśko, Piotr Spottek.
Z pełnym tekstem listu można zapoznać się na stronie internetowej tygodnika Do Rzeczy


Foto: Facebook SP3 Wolsztyn

Log in