Liwia Litecka – Autoportrety. Otwarcie wystawy w Sieldcu.


W Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu odbył się (13.02.2015 r.) wernisaż wystawy „Liwia Litecka – Autoportrety”. Autorka obrazów o sobie mówi tak:

„Nazywam się Liwia Litecka. Jestem zodiakalną Waga, bo urodziłam się 14 października 1993r. w Zielonej Górze.
Od najmłodszych lat byłam zafascynowana szeroko pojętą sztuką i z pasją rozwijałam swe artystyczne zainteresowania. Już jako 2,5 letnie dziecko wycinałam nożyczkami kółka.
Od najmłodszych lat uczęszczałam na różnego typu zajęcia plastyczne, m.in. do Domu Harcerza w Zielonej Górze. W końcu wybrałam się do szkoły, która miała jeszcze bardziej rozwinąć mą pasję. Był to Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze (gimnazjum i liceum). Szkołę średnią zakończyłam pracą dyplomową otrzymując ocenę celującą. Tematem jej były „Martwe natury inspirowane malarstwem holenderskim XVII wieku” składające się z 8 olejnych obrazów o formatach 50×70 cm.
W 2012 roku zostałam studentką Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Malarstwo.
Poza obowiązującym programem nauczania, ciągle brałam aktywny udział w konkursach plastycznych i plenerach artystycznych. Zaszczytem dla mnie jest zdobycie głównych nagród na szczeblach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych.
Do największych osiągnięć mogę zaliczyć czterokrotne otrzymanie stypendiów. Docenili mnie dwukrotnie wójt Gminy Zielona Góra, marszałek Województwa Lubuskiego i prezydent Miasta Zielonej Góry. Brałam też udział w indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i zagranicą.
Do swych głównych nagród mogę zaliczyć:
– II, IX, XI miejsce w Międzynarodowym Konkursie UNESCO w Troyes (Francja),
– II, III, II miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Artystów FAI,
– I miejsce w Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł 2008” – „Zdobywam Mount Everest”,
– II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Nasza Ziemia – środowisko, przyroda wczoraj, dziś i jutro”,
– wyróżnienia: w Ogólnopolskim Konkursie „Krajobraz Polski – tradycje, współczesność, przyszłość” i Międzynarodowym Otwartym Konkursie na Rysunek Satyryczny.
Oprócz wymienionych osiągnięć mogę pochwalić się swą pracą społeczną, która związana jest ze sztuką.Lubię angażować się w różnorodne akcje, w których mogę wykazać się twórczo.Tak np. w ubiegłym sezonie koszykarskim projektowałam oraz wykonywałam wielkoformatowe oprawy na mecze Stelmetu ZG. Zajmowałam się dekorowaniem sceny podczas Bachanaliów 2014. Organizowałam zajęcia plastyczne dla osadzonych w zielonogórskim Areszcie Śledczym czy dzieci w szkołach podstawowych. Udzielam też zajęć prywatnie. Od momentu rozpoczęcia studiów jestem członkiem Koła Naukowego Pracowania Wolnego Wybory na swoim Instytucie. Jestem członkiem Parlamentu Studenckiego UZ i jednocześnie pełnię funkcję przewodniczącej Komisji ds. Kultury i Sportu.
Interesuję się sztuką szeroko pojętą – głównie realistyczną i piękną. Me uwielbiane epoki to oczywiście starożytność i renesans włoski; style to manieryzm niderlandzki oraz secesja. Artystów których wielbię jest zbyt wielu by ich wszystkich wymieniać. Praktycznie codziennie coś tworzę. Głównie maluję, szkicuję, fotografuję, tworzę w przestrzeni ciągle poszukując swojego stylu.”

Wystawa potrwa do 3 marca 2015 roku.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: Facebook

Log in