N1 – nowy tablet Nokii


Obok szeroko komentowanej premiery Kalendarza Pirelii 2015 wczorajszym (18.11.2014 r.) zaprezentowano Światu także, nowy tablet od Nokii o nazwie N1.
Urządzenie pracuje na systemie Android 5.0 Lollipop i wyposażone jest w specjalną nakładkę graficzną Z Launcher, która opiera swoją pracę na gestach. Jak podkreślają specjaliści, jest to ciekawe rozwiązanie ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
Inna ciekawostką jest to, że tablet wyposażono w złącze USB typu C, które stosuje w swoim sprzęcie Apple. W N1 zabraknie slotu na karty pamięci microSD. Nowy tablet Nokii jest wyposażony w 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580, taktowany zegarem 2,33 GHz. 4-rdzeniowy procesor wspomagany będzie przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz dysk pamięć eMMC o pojemności 32 GB. Układ graficzny to PowerVR G6430 o mocy 533 MHz.

Dodatkowo w skład N1 wchodzi 5 Mpix’lowa, przednia kamera oraz 8-Mpix’lowy aparat na tylnej ścianie obudowy z możliwością nagrywania video w jakości HD1080p. Ekran jakim funkcjonuje tablet, to jednostka o wymiarze 7,9 cala i rozdzielczości 2048×1536 pikseli. Całość ma zasilać bateria o pojemności 533 mAh. Nowa Nokia ukryta jest pod aluminiową obudową a waży 318 gramów.

Jeśli chodzi o wrażenia estetyczne to Nokia N1 łudząco przypomina iPada mini. Podobne rozmieszczenie przycisków, głośników i interfejsów. Już mówi się o tym, że może się to skończyć pozwem sądowym przez Apple.

Sprzęt produkowany będzie oczywiście w Chinach i tam w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży, w lutym przyszłego roku. Następnie trafi na półki sklepowe w Rosji i Europie. Nokię N1 wyceniono na 249 dolarów.

Źródło: n1.nokia.com/en

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Tagged under:

, ,

Log in