Na co zwrócić uwagę szukając magazynu do wynajęcia?


Poszukiwanie odpowiedniego magazynu nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wymagają bowiem dokładnego zbadania kilku parametrów. Co szczególnie warto mieć na uwadze podczas wyboru magazynu do wynajęcia?

Lokalizacja

Odpowiednie umiejscowienie to jedna z najważniejszych cech magazynu. Dodatkowy transport z siedziby firmy, która oddalona jest o kilkaset kilometrów, przyniesie jedynie znacznie większe koszty niż korzyści. Nie warto zatem szukać powierzchni magazynowej, która, zamiast usprawniać procesy logistyczne, spowoduje podniesienie ich kosztów. Jeżeli nasza firma ma siedzibę w stolicy – weźmiemy pod uwagę każdy magazyn do wynajęcia w Warszawie lub ten, znajdujący się w jej pobliżu. Wiele przedsiębiorstw wybiera np. Nadarzyn czy Błonie, które są dobrze skomunikowane z miastem.

Cena

Istotnym elementem, który warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań magazynu do wynajęcia, jest również cena wynajmu. Nikt nie chce bowiem przepłacać, jednak czasem wyższa kwota najmu wiąże się z lepszymi warunkami przechowywania, czy stanem budynków magazynowych. Niedawno wybudowane powierzchnie zaprojektowane są w taki sposób, aby załadunek i rozładunek towarów odbywał się sprawnie i szybko. Starsze magazyny natomiast, pomimo niższej ceny, nierzadko nastręczają problemów związanych np. z wilgotnością lub nieodpowiednim zabezpieczeniem przed intensywnymi opadami deszczu. Pamiętajmy również, żeby ceny najmu zostały zapisane w umowie, podobnie jak stan budynku, który przecież z czasem może ulec zniszczeniu.

Wyposażenie

Kolejną zaletą nowoczesnych powierzchni magazynowych jest ich wyposażenie. Coraz częściej możemy spotkać w nich odpowiednie maszyny i urządzenia, jak również doprowadzone media, które mogą być nam potrzebne. Ważne są również dodatkowe pomieszczenia, które z pewnością posłużą nam w toku używania magazynu. Jeżeli jednak magazyn nie jest wyposażony w odpowiednie sprzęty – warto zadbać o nie samemu, gdyż mogą się one przyczynić do znacznego usprawnienia działań logistycznych.

Nasze wymagania

Określenie ceny, lokalizacji i wyposażenia magazynu powinno poprzedzić podstawowe pytanie – jakiego typu towary chcemy w nim przechowywać? Innego bowiem otoczenia wymagają produkty spożywcze, inaczej składuje się leki, a w jeszcze inny sposób wyroby skórzane. Warto zwrócić uwagę na wilgotność panującą w danych pomieszczeniach oraz wielkość towarów, które musimy przecież ułożyć w odpowiedni sposób. Zastanówmy się również, czy szukamy magazynu gotowego do zagospodarowania i ewentualnej przebudowy według wymagań naszej firmy, czy może ma być to hala magazynowa w systemie wysokiego składowania.

Dokonując wyboru powierzchni magazynowej, pamiętajmy o rozważeniu wielu ofert – porównaniu cen i lokalizacji oraz skonfrontowaniu ich z własnymi wymaganiami.

Artykuł sponsorowany.

Tagged under:

,

Log in