„Nina, prawdziwa historia”

[wp_ad_camp_2]

27 listopada br. w Bibliotece Publicznej w Wolsztynie odbyło się spotkanie rpomujące książkę Eweliny Rubinstein „Nina, prawdziwa historia”. Pani Ewelina Rubinstein jest dziennikarką i prawniczką. Urodziła się w Zgorzelcu, studia prawnicze kończyła zaś w Warszawie. Od ponad roku jest związana z dwutygodnikiem „Głos Wolsztyński”. „Nina, prawdziwa historia” to debiutancka powieść.
„Nina, prawdziwa historia” została uhonorowana I Nagrodą w Konkursie Literackim stowarzyszenia Polskie Kulturalne Podziemie. Powieść nie jest książką historyczną, choć postacie fikcyjne przeplatają się z autentycznymi. Akcja toczy się w Warszawie, Paryżu i kilku wielkopolskich miastach, w tym w Wolsztynie. Podane są autentyczne nazwy ulic, postać pierwszego burmistrza Wolsztyna w dwudziestoleciu międzywojennym Klemensa Modlińskiego czy sklepikarza Alojzego Weissa.

Źródło #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

[wp_ad_camp_1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in