Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Wolsztynie

W Poniedziałek (01.06.2015 r.) w Wolsztyńskim Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu pt. „Tramwaj zwany Nienawiścią”. Przedstawienie teatralne zapoczątkowało obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki – akcji prewencyjnej promującej modę na życie wolne od uzależnień, agresji oraz przemocy.

Po przedstawieniu młodzież oraz jej opiekunowie wzięli udział w happeningu „Przestańmy biec!”. Idąc ulicami centrum miasta przeszli na wolsztyński Rynek demonstrując swą postawę wobec uzależnień i przemocy transparentami oraz hasłami, których przekaz świadczyło o braku zgody młodego pokolenia na życie krępowane przez uzależnienia.

Punktualnie o godzinie 14:00 na wolsztyńskim Rynku rozpoczął „Zryw wolnych serc”. Każdy z obecnych w tym czasie na Rynku, przez 60 sekund wybijali rytm swoich serc. Gest poprzedzony został przez prowadzącego uroczystość odczytaniem odezwy społeczności PaT w brzmieniu :

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą„.

Na uczestników czekały również konkurs plastyczny, bezpłatne badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także jazda rowerem w alcogoglach, oraz część artystyczna przygotowana przez młodzież z grupy PaTPORT i WDK.

W konkursie plastycznym, którego tematem było „Życie wolne od uzależnień” komisja konkursowa nagrodziła prace Dominiki Kozy, Marii Iwanoczko i Julity Nowak z Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie oraz Lidii Sworowskiej i Darii Pazgrat z LO w Wolsztynie. Wyróżnienia otrzymały Weronika Hała, Kinga Kryś, Natalia Maćkowiak, Wiktoria Zielenda, Marta Skorupińska, Magdalena Szczepaniak z Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie oraz Julia Popiół, Klaudia Popiół, Marta Stasik i Sandra Tomiak z Gimnazjum nr 1 w Wolsztynie. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Wolsztynie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Głowna Policji a koordynatorem wolsztyńskiej edycji KPP Wolsztyn.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos


Źródło: KPP Wolsztyn / foto: Wolsztyński Dom Kultury

Tagged under:

, ,

Log in