Policja w Grodzisku Wlkp ma nowy radiowóz z wideo rejestratorem


Policja w Grodzisk Wlkp wzbogaciła się o trzy radiowozy. Zakup oznakowanych samochodów marki OPEL CORSA sfinansowały samorządy miejskie w Grodzisku i Rakoniewicach. Dodatkowo nieoznakowany radiowoz policyjny OPEL INSIGNIA z video rejestratorem, zakupił samorząd w Grodzisku Wlkp.

Przekazania pojazdów dokonano w trakcie uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.
Całkowity koszt rozbudowy budynku administracyjnego grodziskiej policji oszacowano na kwotę 4 milionów 700 tysięcy złotych. Środki pochodzą w całości z budżetu Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

W 1992 roku dla grodziskich policjantów przekazano do użytku budynek ówczesnej Komendy Rejonowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim mieszczącej się przy ulicy 27 Stycznia 16. Budynek ten był z przeznaczeniem dla 35 funkcjonariuszy. W chwili obecnej na rok 2015 w grodziskiej jednostce policji zatrudnionych jest łącznie prawie 100-tu policjantów i pracowników służby cywilnej. Nowy budynek będzie łączył się z dotychczasowym. Główne wejście zostało zaprojektowane od ulicy Drzymały. Budynek grodziskiej policji jaki powstanie będzie spełniał wszystkie wymogi standaryzacyjne.
Termin realizacji zaplanowany jest na rok 2016.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: UM Grodzisk Wlkp / UM Rakoniewice

Log in