Policja w Grodzisku Wlkp ma nowy radiowóz z wideo rejestratorem

[wp_ad_camp_1]
Policja w Grodzisk Wlkp wzbogaciła się o trzy radiowozy. Zakup oznakowanych samochodów marki OPEL CORSA sfinansowały samorządy miejskie w Grodzisku i Rakoniewicach. Dodatkowo nieoznakowany radiowoz policyjny OPEL INSIGNIA z video rejestratorem, zakupił samorząd w Grodzisku Wlkp.

Przekazania pojazdów dokonano w trakcie uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.
Całkowity koszt rozbudowy budynku administracyjnego grodziskiej policji oszacowano na kwotę 4 milionów 700 tysięcy złotych. Środki pochodzą w całości z budżetu Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

W 1992 roku dla grodziskich policjantów przekazano do użytku budynek ówczesnej Komendy Rejonowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim mieszczącej się przy ulicy 27 Stycznia 16. Budynek ten był z przeznaczeniem dla 35 funkcjonariuszy. W chwili obecnej na rok 2015 w grodziskiej jednostce policji zatrudnionych jest łącznie prawie 100-tu policjantów i pracowników służby cywilnej. Nowy budynek będzie łączył się z dotychczasowym. Główne wejście zostało zaprojektowane od ulicy Drzymały. Budynek grodziskiej policji jaki powstanie będzie spełniał wszystkie wymogi standaryzacyjne.
Termin realizacji zaplanowany jest na rok 2016.

Źródło: UM Grodzisk Wlkp / UM Rakoniewice
[wp_ad_camp_1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in