Postępy przy rozbudowie szpitala w Grodzisku Wlkp

We wtorek (23.02.2016 r.) niemal cała Rada Powiatu Grodziskiego stawiła się przy grodziskim SP ZOZ. Tuż przed zaplanowaną w tym dniu sesją, radni mogli osobiście ocenić postęp prac w rozbudowanej części grodziskiego szpitala i obejrzeć przygotowywane oddziały.
[wp_ad_camp_1]
Kluczowymi zadaniami w ramach realizowanej inwestycji pod nazwą „Rozbudowa i modernizacja budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej” są: wykonanie rozbudowy i przebudowy istniejących pomieszczeń Bloku Operacyjnego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz budowa nowego skrzydła Szpitala z Zespołem Poradni, Oddziałem Internistyczno – Kardiologicznym, Oddziałem Ginekologiczno – Położniczym, Oddziałem Noworodkowym i Blokiem Porodowym Szpitala w Grodzisku Wielkopolskim.
Obecnie w nowej części budynku wykonywane są prace elektryczne i instalacje wod-kan., CO i gazów medycznych; montaż ścianek działowych, prace elewacyjne, prace szpachlarskie, układanie płytek w łazienkach i pozostałych pomieszczeniach, montaż sufitów kasetonowych oraz gipsowo – kartonowych, prace posadzkarskie. Planowany remont bloku operacyjnego ma rozpocząć się w kwietniu 2016r. Nieco ponad miesiąc temu, bo 21 stycznia 2016 roku nastąpił odbiór końcowy robót budowlanych, obejmujących przebudowę i remont pomieszczeń Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OIOM). Sam Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który już w pełni funkcjonuje, ma blisko 247m2 powierzchni, na której znajdują się m.in.: izolatka, trzystanowiskowy pokój, stanowisko nadzoru pielęgniarskiego, gabinet zabiegowy, łazienki i inne pomieszczenia specjalistyczne.
Zakończenie prac, przypieczętowane uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie całego obiektu ma zostać sfinalizowane do 30.06.2016 r.

Źródło/foto: Starostwo Grodzisk Wlkp
[wp_ad_camp_1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in