Postępy przy rozbudowie szpitala w Grodzisku Wlkp

We wtorek (23.02.2016 r.) niemal cała Rada Powiatu Grodziskiego stawiła się przy grodziskim SP ZOZ. Tuż przed zaplanowaną w tym dniu sesją, radni mogli osobiście ocenić postęp prac w rozbudowanej części grodziskiego szpitala i obejrzeć przygotowywane oddziały.

Kluczowymi zadaniami w ramach realizowanej inwestycji pod nazwą „Rozbudowa i modernizacja budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej” są: wykonanie rozbudowy i przebudowy istniejących pomieszczeń Bloku Operacyjnego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz budowa nowego skrzydła Szpitala z Zespołem Poradni, Oddziałem Internistyczno – Kardiologicznym, Oddziałem Ginekologiczno – Położniczym, Oddziałem Noworodkowym i Blokiem Porodowym Szpitala w Grodzisku Wielkopolskim.
Obecnie w nowej części budynku wykonywane są prace elektryczne i instalacje wod-kan., CO i gazów medycznych; montaż ścianek działowych, prace elewacyjne, prace szpachlarskie, układanie płytek w łazienkach i pozostałych pomieszczeniach, montaż sufitów kasetonowych oraz gipsowo – kartonowych, prace posadzkarskie. Planowany remont bloku operacyjnego ma rozpocząć się w kwietniu 2016r. Nieco ponad miesiąc temu, bo 21 stycznia 2016 roku nastąpił odbiór końcowy robót budowlanych, obejmujących przebudowę i remont pomieszczeń Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OIOM). Sam Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który już w pełni funkcjonuje, ma blisko 247m2 powierzchni, na której znajdują się m.in.: izolatka, trzystanowiskowy pokój, stanowisko nadzoru pielęgniarskiego, gabinet zabiegowy, łazienki i inne pomieszczenia specjalistyczne.
Zakończenie prac, przypieczętowane uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie całego obiektu ma zostać sfinalizowane do 30.06.2016 r.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło/foto: Starostwo Grodzisk Wlkp

Log in