Profesjonalna fotografia nieruchomości – tak czy nie?

Profesjonalna fotografia nieruchomości – tak czy nie?
Na portalach ogłoszeniowych aż roi się od ofert sprzedaży i wynajmu mieszkań, których wnętrza prezentują się co najmniej nieatrakcyjnie. Niedoświetlone zdjęcia, wyeksponowane rzeczy prywatne, brak podstawowych informacji o tym, co znajduje się w środku – to tylko kilka z grzechów, które popełniają ogłoszeniodawcy. Tymczasem to właśnie dobre fotografie nieruchomości są kluczem do sukcesu korzystnej transakcji. Warto podejść do tego odpowiednio profesjonalnie i zdecydować się na pomoc fachowca. Dlaczego warto?

Każde ogłoszenie ma jakiś cel. Jeżeli przedmiotem oferty jest nieruchomość, którą mamy zamiar sprzedać lub wynająć, musimy postarać się, by wnętrza i budynek zaprezentować od jak najlepszej strony. Szczególnie na etapie zdjęć, z którymi nasz potencjalny kontrahent będzie miał styczność w pierwszej chwili. Pozostawią w nim wrażenie, które trudno będzie potem już zmienić. Zadbajmy o to, by było zatem jak najlepsze. Oczywiście nie chodzi o to, by kłamać i publikować wnętrza, które nie są przedmiotem transakcji. Fotografia nieruchomości może wydawać się łatwa. Ot, posprzątać, zrobić zdjęcia za dnia i właściwie to tyle. Nic bardziej mylnego. Profesjonalna fotografia nieruchomości to coś więcej niż ładne fotki. Podpowiadamy, dlaczego warto zrobić zdjęcia raz a dobrze i to z pomocą profesjonalisty. Argumentów jest sporo!

Krótszy czas sprzedaży/wynajmu nieruchomości

By zobaczyć nieatrakcyjne, a co za tym idzie, nieprawidłowe zdjęcia nieruchomości, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasła typu „nieruchomości Poznań” czy „nieruchomości Zielona Góra”. W wynikach wyszukiwania otrzymamy całą listę ogłoszeń sprzedaży czy wynajmu mieszkania, w których większość fotografii nie robi spektakularnego wrażenia, a przecież kupujemy oczami. Nic dziwnego, że wiele ofert wisi dniami, tygodniami, a nawet miesiącami. Jeżeli zdjęcia nie przyciągnęły uwagi potencjalnego inwestora, to ten prawdopodobnie nie będzie miał czasu i ochoty, by zweryfikować potencjał danej nieruchomości na żywo. Tym bardziej, gdy na rynku jest wiele konkurencyjnych ogłoszeń (a o to nietrudno, biorąc pod uwagę, jak bardzo rozwija się rynek nieruchomości). Zdjęcia powinny zachęcać do transakcji – dobry fotograf nieruchomości wie jak to zrobić. Efektem tego jest krótszy czas potrzebny do sprzedaży czy wynajęcia nieruchomości. A oczywistym jest, że im krócej, tym lepiej – pozbawiamy się niepotrzebnego stresu związanego z oczekiwaniem na kupca/najemcę oraz strat związanych z faktem, że mieszkanie stoi puste i w dodatku musimy płacić za nie czynsz.

Wcale nie taka duża cena

Wbrew pozorom usługa fotografa nieruchomości wcale nie jest tak droga, jak może się nam wydawać. Porównując koszt do transakcji związanej ze sprzedażą nieruchomości, a nawet jej wynajmem, cena wydaje się naprawdę nieduża. Szczególnie gdy interesują nas usługi w mniejszych miastach niż Warszawa. Np. fotografia nieruchomości Zielona Góra czy fotografia nieruchomości Poznań oferuje bardzo atrakcyjne ceny. Warto także pamiętać, że czas to pieniądz. Przygotowanie mieszkania do sesji, wykonanie zdjęć, a potem ich obróbka to dużo pracy. A będzie nas ona kosztować tym więcej, jeżeli nie zajmujemy się tym profesjonalnie.

Dlaczego profesjonalny fotograf nieruchomości?

Fotograf nieruchomości doskonale wie, jak wydobyć z danego wnętrza czy budynku jego zalety. Przede wszystkim podpowie, co ująć z wnętrz, jak je posprzątać i co dodać (profesjonalni fotografowie przynoszą rekwizyty na sesję). Czasem konieczne jest nawet przemeblowanie. Do tego odpowiednio wykonane kadry i właściwe doświetlenie sprawiają, że zdjęcia będą wyglądały jak z katalogu wnętrz. Z drugiej strony fotograf nieruchomości nie okłamie odbiorcy – ten oglądając już potem nieruchomość na żywo najprawdopodobniej nie będzie miał poczucia, że jest w zupełnie innym miejscu, a dobre wrażenie, które zrobiły na nim zdjęcia – zostanie. I o to właśnie w tym chodzi! Samodzielnie, bez doświadczenia, odpowiednich sprzętów i programów do obróbki zdjęć będzie nam bardzo ciężko uzyskać ten efekt.

Fotografia nieruchomości Poznań – nie tylko zdjęcia wnętrz

Warto pamiętać, że w przypadku mieszkań, fotograf nieruchomości wykona dla nas nie tylko zdjęcia samych wnętrz. Zadba także o to, aby w atrakcyjny sposób zaprezentować także sam budynek i tereny wokół niego. Inwestora, zarówno w przypadku kupna jak i najmu, interesuje nie tylko samo mieszkanie, ale jego okolica. Czy jest estetycznie? Czy teren wygląda na bezpieczny? Czy jest czysto? Profesjonalnie wykonane zdjęcia z całą pewnością będą odpowiadać na te pytania.
Warto pamiętać, że transakcja w obrębie nieruchomości to transakcja jak każda inna, w której mamy do sprzedania produkt. W tym przypadku tym produktem jest nieruchomość, którą musimy w odpowiedni sposób zaprezentować. Z doświadczonym fotografem nieruchomości z pewnością się to uda!

#fotograf #fotografianieruchomości #fotografpoznań #fotografzielonagora

Tagged under:

, ,

Log in