Retro Motor Show Poznań

Targi Retro Motor Show, które odbyły się w dniach od 4 do 6 listopada w Poznaniu to swoista podróż w motoryzacyjną przeszłość.

Na zwiedzających czekał Ford A, którego tylko w pierwszym tygodniu od premiery
w 1927 roku, zobaczyło niemal 25 milionów osób! W Poznaniu można było zobaczyć modele z każdej dekady XX wieku, zarówno zagranicznej jak i rodzimej produkcji. Modele, które znamy doskonale i te niezwykłe, często bardzo unikatowe, jak na przykład Lotus Omega, Buick Electra, Daimler DS420 czy Aero Type 20.

Klasyczna motoryzacja to nie tylko pasja, niezwykłe umiejętności restaurowania zabytkowych aut, ale coraz częściej także sposób na biznes. Ceny niektórych modeli potrafią głęboko sięgać do kieszeni potencjalnych nabywców. Najdroższe osiągają cenę nawet kilkudziesięciu milionów dolarów!

„Klasyczne samochody czy motocykle to dzisiaj nie tylko pasja. Jeśli uda nam się ocalić od zapomnienia kilkudziesięcioletnie auto, zainwestować czas i pieniądze, w zamian otrzymamy nie tylko satysfakcję, ale również wymierne korzyści. Dobrze utrzymane i zadbane egzemplarze z czasem tylko zyskują na wartości.” – mówi Bartosz Zeidler, Dyrektor Grupy Produktów MTP – „Cieszy nas fakt, że wielu właścicieli tych pięknych aut zdecydowało się na udział w targach Retro Motor Show. Zwiedzający mieli okazję nie tylko zobaczyć ponad 200 zabytkowych pojazdów, ale również stać się nowym właścicielem klasycznego auta – sporą część z nich można było kupić.”

Na fanów klasycznej motoryzacji czekał choćby niezwykły, limitowany model Mercedesa E500, wyprodukowany w ilości zaledwie 500 egzemplarzy. Tutaj nowy nabywca musi liczyć się z wydatkiem niemal 150 tys. złotych. Mając w kieszeni 23 tys. złotych, możemy zostać nowym właścicielem przepięknego i bogato wyposażonego Jaguara Xj6 w wersji Daimler Xj40. Nowych wrażeń i dużej dozy adrenaliny dostarczy na pewno Lancia Delta HF Integralne. Zdobywca sześciu tytułów Mistrza Świata producentów z rzędu to wydatek w okolicach 90 tys. złotych.

Ekspozycję Retro Motor Show uzupełniły także ekspozycje specjalne. Swoje wozy pokazały między innym Państwowa Straż Pożarna czy także MPK Poznań.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: Retro Mortor Show / MTP Poznań

Log in