Skuteczna reklama: rollupy sposobem na pozyskanie nowych klientów

Znane powiedzenie mówi, że reklama stanowi dźwignię handlu. Dzisiaj jednak reklamuje się niemal każdy, więc wyróżnić się na tle konkurenci nie jest wcale tak łatwo. Tym bardziej, że ulotki lądują natychmiast w koszach, a przerwy reklamowe w telewizji duża część osób traktuje jako idealną okazję do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Dlatego warto rozważyć mniej popularne nośniki reklamy, a w szczególności rollupy.

Jak podkreśla initi.pl rollupy to – najprościej mówiąc – stojaki reklamowe, które swoją nazwę zawdzięczają specjalnej kasecie ze systemem rolującym. Treść reklamy drukowana jest na materiale, który następnie umieszcza się na stelażu. Warto zaznaczyć, że jeżeli treść reklamowa się nawet w jakiś sposób zdezaktualizuje, to zawsze istnieje możliwość wymiany grafiki na inną. To bez wątpienia jedna z największych zalet rollupów, choć nie jedyna, bo stojaki reklamowe szybko się składa i rozkłada, są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto niezwykle lekkie, dzięki czemu można je bez problemu przewozić między kolejnymi targami branżowymi.

Gdzie stosować rollupy?

Rollupy stanowią doskonały nośnik reklamy firmy lub produktu na różnego rodzaju imprezach, promocjach, spotkaniach biznesowych, szkoleniach i targach. Bardzo często wykorzystuje się je jako uzupełnienie informacji o firmie w trakcie prowadzenia prezentacji lub jako narzędzie do przyciągania osób na stoisko wystawiennicze. Rollup jest reklamą skuteczną, bo efektowną i prostą – zawiera jedynie najważniejsze informacje o przedsiębiorstwie lub usłudze. Minimalizm i zwięzłość stanowią klucz do sukcesu, bo na zainteresowanie kogoś naszą ofertą mamy zaledwie… 15 sekund. W dzisiejszych czasach nikt nie ma bowiem czasu na lekturę przesadnie rozbudowanych i rozdmuchanych treści. Dlatego najlepiej po prostu wypunktować najważniejsze korzyści, które wiążą się ze skorzystaniem z naszej oferty. Całości nie zaszkodzi też okrasić jakimś chwytliwym sloganem.

Dobre rollupy charakteryzują się tym, że na samym dole mają wypisane dane kontaktowe danej firmy. W końcu co z tego, że udało się nam zainteresować kogoś naszą ofertą, skoro nie może się on w żaden sposób z nami skontaktować? Dlatego rollup powinien koniecznie zawierać adres naszej strony internetowej i skrzynki e-mail oraz numer telefonu, choć nie zaszkodzi pójść z duchem czasu i zamieścić odnośników do naszych profili na najpopularniejszych portalach społecznościowych (Facebook/Twitter/Instagram).

Rollupy dla każdego

Rollup to atrakcyjna, tania i bardzo skuteczna forma reklamy. Jeżeli się na nią zdecydujemy, to zyskamy pewność, że żadna osoba nie przejdzie obok naszego stoiska obojętnie. I choć obecnie na rynku znajduje się dużo firm, które oferują stworzenie rollupów, to najlepiej po prostu skontaktować się z jedną z wyspecjalizowanych na tym polu drukarni internetowych. Przed złożeniem ostatecznego zamówienia warto jednak bardzo dokładnie omówić z drukarnią wszystkie szczegóły oraz przedyskutować nasz projekt. Pamiętajmy, że wybór materiału i jego jakości pozostaje często w kwestii klienta i jego budżetu. Nie warto jednak oszczędzać, bo płacimy za wytrzymałość – droższy materiał szybko nie wyblaknie i nie uszkodzi się od ciągłego rozwijania i zwijania.

Log in