Spotkanie Noworoczne Starosty Wolsztyńskiego


23 stycznia w Miejskiej Sali Sportowej „Świtezianka” odbyło się XVI Spotkanie Noworoczne Starosty Wolsztyńskiego.
Na potkanie przybyli m.in.
– Posłowie – Stanisław Kalemba, Jakub Rutnicki oraz Killion Munyama,
– Wicewojewoda Wielkopolski – Dorota Kinal,
– Andrej Jakowlew – Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu,
– Wolfgang Strke i Martin Wille – Wicestarosta oraz Przewodniczący Rady Powiatu Dahme- Spreewald,
– Paweł Kwiatkowski – Wicestarosta Jeleniogórski wraz z delegacją,
– gen. Andrzej Trybusz – Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Sanitarny,
– ppłk Marek Kosicki – Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu,
– Ryszard Jaworski – Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu,
– Marek Bigosiński – Zastępca Dyrektora Biura Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych,
– Dorota Gorzelniak – Wójt Gminy Przemęt wraz z Zastępcą Wójta Mariuszem Silskim i Przewodniczącym Rady Gminy Przemęt Jerzym Dominiakiem,
– Jacek Kolesiński – Wójt Gminy Siedlec wraz z Zastępcą Wójta Hieronimem Birkiem i Przewodniczącym Rady Gminy Siedlec Andrzejem Kaźmierczakiem,
– Wojciech Lis – Burmistrz Wolsztyna z Zastępcą Burmistrza Tomaszem Spiralskim o raz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Wolsztynie Jarosławem Adamczakiem.
– Ireneusz Kozecki – Starosta Nowotomyski,
– Mariusz Zgaiński – Starosta Grodziski,
– Gerard Tomiak- Burmistrz Rakoniewic,
– Henryk Szymański – Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego
– Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla
– Marek Orzechowski – Zastępca Burmistrza Zbąszynie.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele wielu instytucji. Przedstawiciele Wolsztyńskiej Izby Gospodarczej, Cechu Rzemiosł Równych, Izby Rzemieślniczej, Izby Rolniczej, czy Powiatowego Zrzeszenia Handlu i Usług.
Nie zabrakło na nim również przedstawicieli banków, wymiaru sprawiedliwości i szpitala powiatowego, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, prezesów klubów sportowych, prasy. Licznie przybyli również przedstawiciele lokalnego biznesu.

Spotkanie było okazją do przedstawienia planów na przyszłość, tą bliską i nieco bardziej odległą.
Podczas spotkania uhonorowano tytułem „Zasłużony dla Powiatu Wolsztyńskiego”, Paweła Jaśkiewicz, który pracował w weterynarii na różnych stanowiskach od 15 lipca 1973r. Posiada branżowe odznaczenia państwowe, w tym Srebrny Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Kębłowa. OSP Kębłowo powstała w 1935r., w chwili obecnej jest jedną z prężnie działających ochotniczych straży w Powiecie Wolsztyńskim, a od 1997r. działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego , i od 2010 w Wielkopolskiej Brygadzie Obwodowej. Obecnie dysponują czterema samochodami ratowniczo – gaśniczymi. Jednostka bierze udział w zdobywaniu środków UE, m.in. zrealizowali projekty na łączną kwotę 350tys.zł. , sięgają także po środki finansowe ze źródeł krajowych, m.in. na termomodernizacje remizy, dotacje na zakup specjalistycznych ubrań i masek. Do bardzo ważnej działalności OSP Kębłowo należy także zaliczyć szeroko rozumianą działalność prewencyjną oraz szkoleniową realizowaną przez członków w/w jednostki dla ludności naszego powiatu.
Należy także przypomnieć, iż OSP Kębłowo została odznaczona Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. W latach 2006 i 2009 otrzymali nominację, a w 2013r. tytuł honorowy „Wielkopolska Ochotnicza Straż Pożarna Roku 2013”.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: Starostwo Wolsztyn

Log in