Starosta grodziski wybrany


Głównym punktem drugiej sesji Rady Powiatu Grodziskiego były wybory wiceprzewodniczących Rady oraz starosty. Sesja odbyła się 9 grudnia w sali klubowej Centrum Kultury Rondo.
W pierwszej kolejności radni w tajnym głosowaniu wybrali wiceprzewodniczących Rady Powiatu Grodziskiego. Kandydatami na to stanowisko byli: Jan Grochowy, Władysław Winiarczyk, Ryszard Balcerek i Tadeusz Pańczak. Spośród wymienionych, najwięcej głosów zdobyli, a co za tym idzie funkcje wiceprzewodniczących objęli panowie Jan Grochowy ( 9 głosów „za”na 17 radnych) i Ryszard Balcerek (10 głosów „za”).
W dalszej części obrad wybrano starostę. Kandydaturę Mariusza Zgaińskiego rekomendowała na to stanowisko radna Mirosława Szpot. Dotychczasowy starosta otrzymał 15 głosów „za” i będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe cztery lata.
Następnie, Starosta zaproponował kandydaturę Antoniego Kłaka na stanowisko wicestarosty powiatu grodziskiego. Decyzją Rady, dotychczasowy wicestarosta (9 głosów „za”), pozostanie na tym stanowisku przez kolejną kadencję.
W kolejnym punkcie porządku obrad, odbyły się wybory członka Zarządu Powiatu Grodziskiego. Kandydat na to stanowisko, zgłoszony przez starostę grodziskiego Sławomir Górny otrzymał poparcie 10 radnych.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło Starostwo Grodzisk Wlkp

Log in