Sukces grupy teatralnej i kabaretowej z Wolsztyńskiego Domu Kultury!

W sobotę 26 marca 2011 roku w Grodzisku Wielkopolskim odbył się IX Przegląd Kabaretów Szkolnych „Budafest”. W przeglądzie brało udział dziesięć grup z województwa wielkopolskiego, w tym dwie z Wolsztyńskiego Domu Kultury prowadzone przez instruktora Ryszarda Muzyczuka. W jury zasiadał Kabaret Kaczki z Nowej Paczki z Olsztyna oraz aktor Łukasz Kucharzewski.
Pierwsze miejsce zdobył zespół teatralny „Nie wiem co tu robię” z Wolsztyńskiego Domu Kultury w składzie: Daria Kliks, Adrian Kliks oraz Marcin Siemieginowski. Jury przeglądu chcąc zaznaczyć znakomitość skeczu „ Pochłaniacze”, postanowiła nie wręczać nagrody za drugie miejsce, ponieważ jak sami powiedzieli „Skecz był tak dojrzały i znakomicie skomponowany, że przyćmił pozostałe występy”. W uznaniu za twórczość i wykonanie Kabaret Kaczki z Nowej Paczki zaprosił zwycięzców na przegląd kabaretów do Olsztyna.
Trzecie miejsce ex aequo z zespołem z Olesna zdobyła Grupa Myślących Inaczej działająca również w Wolsztyńskim Domu Kultury, którą tworzą: Maciej Duda, Mikołaj Gołembka, Martyna Kaczorowska, Marta Mania, Ania Tomiak oraz Jakub Zieliński. Przedstawili oni skecz pt. „Trudne pytania w Krasnogrodzie”. Z równie ogromnym entuzjazmem wszyscy przyjęli wiadomość o wyróżnieniu za kreacje aktorską dla Mikołaja Gołembka z Grupy Myślących Inaczej.
Na cztery nagrody przyznawane w konkursie grupy z Wolsztyńskiego Domu Kultury otrzymały aż trzy!
W ramach osiągnięć w Grodzisku Wielkopolskim „Grupa Myślących Inaczej” oraz „Nie wiem co tu robię” planują w okolicach czerwca przedstawić widowisko multimedialne o charakterze rozrywkowym. Jak sami mówią będzie to podsumowanie ich wspólnego sukcesu, ale także zaprezentowanie możliwości wolsztyńskiej młodzieży. W programie obejrzymy m.in. skecze prezentowane na Przeglądzie Kabaretów Szkolnych „Budafest”.
Występ odbędzie się w sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury, na który już dziś gorąco zapraszamy!

[nggallery id=8]

Log in