Wolsztyn – Szlachetna Paczka

GH-szpaczka

[wp_ad_camp_2]

Echa Regionu: Szlachetna Paczka w Wolsztynie. Skąd pomysł na coś takiego ?

Grażyna Hamrol: Szlachetna Paczka to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców oraz dobroczyńców.
W ubiegłym roku usłyszałam o projekcie z ogólnopolskich mediów, jednak wtedy nie podjęłam wyzwania z powodu braku czasu. Jestem osobą, która na każdym kroku stara się pomagać ludziom dlatego w tym roku gdy usłyszałam o rekrutacji do Drużyny W (wolontariusze w projekcie) postanowiłam się zgłosić. Pozytywnie przeszłam rozmowę rekrutacyjną oraz szkolenie i zostałam Liderem Rejonu w gminie Wolsztyn.

Proszę wyjaśnić na czym dokładnie polega ta akcja ?

Wolontariusze, czyli Super W szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu.
Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny.
Dobroczyńcy angażując się finansowo, dają energię dobroci, dzięki której system Szlachetnej Paczki może skutecznie działać.
Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

Czy jest jakiś plan działań w związku z tym przedsięwzięciem?

W chwili obecnej szukam wolontariuszy oraz wspólnie z różnymi instytucjami wyszukujemy rodziny, które potrzebują pomocy.
Kolejnym etapem będą szkolenia dla wolontariuszy a następnie ich wizyty u wcześniej zgłoszonych rodzin. Później pozyskuje się darczyńców aby w finale akcji 13-14 grudnia wolontariusze mogli jak najwięcej rodzin uszczęśliwić.
Ważne jest aby udzielić mądrej pomocy, czyli takiej która będzie impulsem do zmian.

W jaki sposób można przyłączyć się do tego programu i czy każdy może to zrobić ?

Aby przyłączyć się do projektu należy zgłosić się poprzez stronę internetową www.superw.pl
W razie problemów można skontaktować się również ze mną drogą e-mailową:
grazyna.hamrol(małpka)poczta.onet.pl

Wiem, że to nie jedyna akcja charytatywna w którą się Pani zaangażowała?

20 września byłam współorganizatorem charytatywnej zumby dla Ksawerego Słowińskiego z Nowych Tłok dla którego planuję już kolejną akcję, 11 października organizuję na rynku w Wolsztynie Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w ramach światowego dnia Dawców Szpiku, który przypada na 13 października, 12 października w Kargowej jestem współorganizatorem Festynu Charytatywnego na rzecz czwórki chorych dzieci z gminy Kargowa.
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” to słowa Flory Edwards, którymi w życiu się kieruję i zachęcam do tego innych.

Życzę powodzenia i dziękuję za rozmowę.

[wp_ad_camp_1]

4 Comments

 1. Grażyna

  nie ukrywam tego że nie znam się na polityce i się do niej nie pcham, moim jedynym celem jest pomaganie tym którzy tego potrzebują. A Pan co robi dla innych że ocenia mnie Pan nie znając mojej osoby?
  Zapraszam do rozmowy twarzą w twarz zanim zacznie Pan wypisywać takie opinie na mój temat.
  Pozdrawiam

 2. Sylwia

  I tu sie akurat nie zgodzę. Znam Grażynę juz kilka ladnych lat i musze Pana zmartwić bo jeszcze przed tym jak zdobyla sie na kandydowanie do rady ( za co zreszta ja podziwiam) udzielala sie charytatywnie. I jeszcze jedno ta dziewczyna jest na ostatnim miejscu do lansowania się takze radze najpierw Ja poznać a potem oceniać.

 3. Łukasz Ciołkowski

  Panie Sebastianie, skąd ta pewność, że to akurat związane jest z wyborami?
  Nie sądzę, by to miało jakikolwiek związek.
  Przynajmniej robi coś dla mieszkańców swojego miasta, a nie jak większość obiecuje gruszki na wierzbie. =)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in