Telefon stacjonarny – kiedy to rozwiązanie się opłaca?

W dobie ultranowoczesnych telefonów komórkowych telefon stacjonarny wydaje się być już przeżytkiem. Istnieje jednak szereg korzyści, które nadal skłaniają część z nas do korzystania z tego typu łącza. Zobacz, w jakiej sytuacji warto zostawić w domu telefon stacjonarny, a kiedy lepiej z niego zrezygnować.

Jeden telefon dla całej rodziny

Jednym z najczęściej wymienianych powodów, dla którego część z nas nadal korzysta w domach z telefonu stacjonarnego, jest fakt, że pod jednym numerem telefonu dostępni są wszyscy członkowie rodziny. Kiedy ktoś do nas dzwoni, a jesteśmy zajęci lub nie słyszymy dzwonka, odbierze inny domownik. Z telefonu stacjonarnego skorzystać mogą także małe dzieci, które nie posiadają jeszcze własnych telefonów komórkowych. Kolejnym czynnikiem, który skłania nas do pozostawienia w domu telefonu starego typu, jest to, że numer znany jest od lat przyjaciołom i członkom dalszej rodziny – poinformowanie wszystkich o jego zmianie wymaga dużo czasu i często jest czynnikiem zniechęcającym nas do tego typu działań.


Stacjonarne łącze internetowe

Drugim bardzo istotnym powodem, dla którego decydujemy się na pozostawienie w domu telefonu stacjonarnego, jest internet. Za pośrednictwem sieci telefonicznej możemy korzystać ze stosunkowo szybkiego internetu; jego zaletą jest także brak problemów z przerywaniem, co zdarzać się może w przypadku łączności bezprzewodowej. Co więcej, dysponując siecią telefoniczną u jednego operatora, możemy wykupić pakiet internetowy u innego, dzięki czemu możemy wybrać najkorzystniejszą ofertę zarówno pod względem ceny, jak i limitów transferu. W związku z dynamicznie rozwijającą się łącznością mobilną stacjonarni operatorzy telefoniczni znacznie obniżyli w ostatnich latach koszty usług. Niekiedy zawierając nową umowę na stałe łącze telefoniczne i internetowe, możemy liczyć także na prezenty, bonusy i atrakcyjne rabaty. Stacjonarny internet, dostarczany za pomocą linii telefonicznej, to nadal bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują dostępu do sieci poprzez urządzenia mobilne, ponieważ korzystają z niej zazwyczaj w domu – w ten sposób nie muszą przejmować się wahaniami zasięgu czy przeciążeniami sieci.

Najtaniej w pakiecie!

Telefon stacjonarny może okazać się opłacalnym rozwiązaniem także wtedy, kiedy wybierzemy kilka usług jednego operatora, łącząc je w korzystny cenowo pakiet. Warto obliczyć, czy korzystniejsze będzie dla nas osobne opłacanie rachunków za telefon, internet i telewizję, czy może lepiej zdecydować się na jeden z pakietów łączonych.

Telefony komórkowe w dużej mierze wyparły już telefony stacjonarne. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których nadal warto zachować stałe łącze telefoniczne. W bogatej ofercie operatorów telefonicznych znajdziemy nie tylko usługi dotyczące połączeń głosowych, ale także szybki i stabilny internet. Jeśli chcemy cieszyć się także wieloma kanałami telewizyjnymi, warto rozważyć zakup pakietu łączącego te trzy opcje.

Tagged under:

,

Log in