Wodociągi zamiast Kozzi Gangsta Film w Kargowej.

W wywiadzie udzielonym Gazecie Lubuskiej, nowy Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, zapowiedział likwidację Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Gangsta. Przyczyną mają być wysokie koszty imprezy oraz mała atrakcyjność w stosunku do lokalnej społeczności.

Przypomnijmy. Festiwal Kozzi Gangsta pierwszy raz w Kargowej odbył się w lipcu 2012 roku. Powstał dla uczczenia pamięci o nieżyjącym aktorze Maćku Kozłowskim, który pochodził z tej miejscowości.
W trakcie festiwalu w Kargowej gościło wiele znanych postaci znanych z kina i telewizji m.in. Artur Żmijewski, Jan Nowicki, Andrzej Grabowski, Zbigniew Hołdys, Agnieszka Kowalska (malarka, żona Maćka Kozłowskiego), Mariusz Puchalski (aktor Teatru Nowego w Poznaniu, reżyser, autor tekstów teatralnych)
L.U.C. Anna Seniuk, Antoni Komasa-Łazarkiewicz (autor muzyki do filmu „W ciemności” Agnieszki Holland) oraz wiele innych.
Jak zapowiedział Jerzy Fabiś priorytetem będzie budowa wodociągów i ścieżek rowerowych. Szerzej znane Święto Czekolady ma pozostać w kalendarzu imprez przygotowywanych w Kargowej.


Źródło UM Kargowa

Tagged under:

, ,

Log in