Wolsztyn – promocja książki Bartosza Feifera


26 czerwca 2014 roku w Bibliotece Publicznej w Wolsztynie, odbyła się promocja książki Bartosza Feifera „Zwycięstwo to sposób myślenia”. Na to wydarzenie przybyli między innymi członkowie Wolsztyńskiego Klubu Biegacza, do których należy autor książki. Spotkanie i rozmowę z panem Bartoszem poprowadził Janusz Mrozkowiak. Wypytywał o okoliczności powstania książki i istotne fakty z życiorysu. „Zwycięstwo to sposób myślenia” to publikacja dość osobista, ponieważ autor dzieli się w niej własną historią i przemyśleniami.
Bartosz Feifer pochodzi z Perkowa, w powiecie wolsztyńskim. To młody, ale doświadczony człowiek. W 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i doznał ciężkich obrażeń. Wówczas lekarze nie dawali mu wielkich szans na samodzielne poruszanie się na nogach, a tym bardziej na bieganie, które jest pasją pana Bartosza. Po wyjściu ze szpitala jeździł na wózku, a większość specjalistów była pewna, że nigdy nie będzie biegał.
Sposobem na poradzenie sobie z takim życiowym kryzysem okazały się aforyzmy – kolejne zainteresowanie autora. Dzięki wewnętrznej motywacji i umiejętnemu korzystaniu z mądrych słów innych ludzi pan Bartosz powrócił do zdrowia. Codziennie czytał i analizował inny aforyzm. Obecnie Bartosz Feifer nie tylko chodzi o własnych silach, ale również aktywnie uczestniczy w biegach, które niejednokrotnie wygrywa, poprawiając nawet swoje życiowe wyniki.
To, co osiągnął zawdzięcza uporowi i odpowiedniej motywacji, którą odnalazł w aforyzmach i cytatach wybitnych osób. Postanowił zatem podzielić się swoją historią i cytatami, które tak mu pomogły. Tytuł książki mówi sam za siebie „Zwycięstwo to sposób myślenia”. Podczas spotkania goście wśród publiczności mogli, tak samo jak wcześniej autor, wylosować sentencję ze słoika i przemyśleć jej znaczenie. Pod koniec spotkania autor podzielił się planami na przyszłość. Jego marzeniem jest założenie firmy z działalnością prozdrowotną i udział w maratonach.
Biblioteka Publiczna w Wolsztynie

Tagged under:

, ,
zBLOGowani.pl

Log in