Wolsztyn – XIV Konkursu Wiedzy o Powiecie


84 uczniów wzięło udział w finale XIV Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim. W tym roku odbył się on w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Wolsztynie. Współorganizatorzy to: Urząd Miejski w Wolsztynie, Urząd Gminy w Siedlcu oraz Urząd Gminy w Przemęcie.
Konkurs składał się z części teoretycznej (test), praktycznej (marsz na orientację) oraz ustnego finału finałów (trzy najlepsze ekipy po dwóch pierwszych częściach). Oceniano także projekty pocztówek wykonanych przez uczniów. Ogółem rywalizowało 21 czteroosobowych drużyn z 14 placówek: ZS-G w Obrze – 1 drużyna, ZSGiSP w Mochach – 1, ZSGiSP w Buczu – 1, SP nr 1 w Wolsztynie – 2, SP nr 3 w Wolsztynie – 2, ZSPiG w Siedlcu – 2, ZSGiSP w Przemęcie – 2, ZPSPiG w Chobienicach – 2, ZSPiG w Belęcinie – 1, ZS w Kaszczorze – 2, ZSPiG w Tuchorzy – 2 oraz ZS-P w Świętnie – 1, SP we Wroniawach – 1, ZPSPiG w Kopanicy – 1.

Zwycięskie zespoły wystąpiły w następujących składach:
I – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Obrze ( Matylda Nagalska, Agnieszka Kulus, Eryka Szymkowiak, Jan Komasa),
II – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu (Maria Duma, Maria Tomiak, Kamil Pyszkowski, Wiktoria Gracz),
III – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy (Patryk Rutkowski, Aleksandra Lewandowska, Julia Sawicka, Aleksander Skałecki).
Starostwo Wolsztyn

Log in