Wolsztyniacy na RetROWERiadzie 2014

18 maja br. w Strzeszynku odbyła się RetROWERiada 2014 czyli III Międzynarodowy Zlot Miłośników Rowerów Zabytkowych. Organizatorem imprezy był Automobilklub Wielkopolski i Witold Rybczyński. Cykliści przyjechali na zagranicznych jednośladach wyprodukowanych do 1945 roku, oraz rodzimych powstałych do 1965 roku.
Nagrody przyznane zostały za najstarszy rower produkcji zagranicznej, najstarszy rower produkcji polskiej, najlepiej odrestaurowany rower, najoryginalniejszy rower oraz rower najciekawszy technicznie.
Pasjonaci zabytkowych rowerów zjechali się z całej Europy, aby zaprezentować swoje eksponaty, wymienić się doświadczeniem i mile spędzić czas w klimatycznym nastroju retrorowerów. Zwiedzający mogli nie tylko podziwiać nasze zabytkowe rowery ale również mieli bezpośrednią okazję, aby porozmawiać z nami o historii związanej z rowerami czy dopytać nas o szczegóły i rozwiązania techniczne zastosowane w naszych jednośladach.
Najstarszy rower marki SOUVERAN przedstawiony na RetROWERiadzie był wyprodukowany w 1898r. i przyjechał na Zlot z Berlina.
Wolsztyńska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „DĄBROWA” wraz z dwoma członkami ze Stowarzyszenia PGRH „WARTA” wystawiła po raz kolejny projekt „Truppenfahrrad” ukazując rowery będące na wyposażeniu w armii niemieckiej podczas II wojny światowej. Oprócz rowerów wojskowych GRH „Dąbrowa” wystawiła również damkę marki HERCULES z 1932r., która wzbudziła zainteresowanie uczestników zlotu ze względu na zastosowanie w niej oryginalnie opon balonowych (26”x2,25”) o zwiększonym rozmiarze, podnoszącym komfort jazdy. Podczas RetROWERiady przedstawione były tylko dwa rowery z takim rodzajem ogumienia.
Mariusz Rostkowski z GRH „Dąbrowa” otrzymał II miejsce w kategorii najoryginalniejszy rower za jednoślad marki ADLER z 1938r.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Log in