Wyposażenie gabinetu fizjoterapeutycznego – 3 niezbędniki

Wyposażenie gabinetu fizjoterapeutycznego – 3 niezbędniki

W gabinecie fizjoterapii ogromne znaczenie ma wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, mebli oraz akcesoriów. Chodzi tutaj między innymi o składane stoły do masażu, wałki rehabilitacyjne, a także sprzęt rehabilitacyjny UGUL. W tym artykule opisujemy pokrótce trzy absolutne niezbędniki w gabinecie fizjoterapeutycznym.

Składane stoły do masażu

Podstawowym wyposażeniem każdego masażysty jest oczywiście stół. Musi się on cechować nie tylko lekką konstrukcją oraz możliwością dostosowania wysokości i kątów nachylenia, ale również wytrzymałością. Wysokiej klasy wyposażenie wykonane jest w tym przypadku między innymi z drewna, stalowych linek, a także z materiałów skóropodobnych lub winylu. W przypadku tego rodzaju wyposażenia spore znaczenie mają również zaokrąglone wykończenia. Jeżeli chcesz się przekonać, jak wyglądają najlepsze składane stoły do masażu i zaopatrzyć się w jeden z nich, korzystaj z oferty wyłącznie najlepszych sklepów z wyposażeniem medycznym. Jednym z godnych polecenia miejsc jest Juventas. Przekonaj się sam i sprawdź tę stronę internetową: https://www.juventas.pl/skladane-stoly-do-masazu/.

Wałki rehabilitacyjne do masażu

Wałki rehabilitacyjne do masażu także stanowią niezbędne wyposażenie gabinetów fizjoterapeutycznych. W tym przypadku także możemy polecić Ci sklep Juventas. Jeżeli chcesz zapoznać się z ofertą tego miejsca, jeśli chodzi o tę kategorię produktów, wejdź na poniższą stronę internetową: https://www.juventas.pl/ksztaltki-rehabilitacyjne/walki-rehabilitacyjne-do-masazu/. Wysokiej klasy wałki dostępne są tam w ogromnej liczbie wariantów i świetnie sprawdzają się do ćwiczeń kręgosłupa. Regularne korzystanie z tego typu wyposażenia pod okiem fizjoterapeutów sprawia, że możliwe jest zmniejszenie wszelkich dolegliwości związanych z bólem, a także korekcja wad kręgosłupa. Wytrzymałe i jednocześnie przyjemne w dotyku wałki obite są zwykle materiałem skóropodobnym lub winylowym. 

Sprzęt rehabilitacyjny UGUL

Sprzęt rehabilitacyjny UGUL to trzeci z opisywanych dzisiaj niezbędników. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie ćwiczeń samo wspomaganych, czynnych w odciążeniu, w odciążeniu z oporem, a także ćwiczeń czynnych z oporem z zastosowaniem systemów bloczkowociężarkowych. W sprawdzonych sklepach internetowych z wyposażeniem medycznym możesz zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne do tego rodzaju rehabilitacji.

Podsumowując, 3 niezbędniki w gabinecie fizjoterapeutycznym to przede wszystkim: składane stoły do masażu, wałki rehabilitacyjne, a także sprzęt UGUL. Całe to wyposażenie warto kupować w sprawdzonych sklepach internetowych. Tylko wtedy bowiem możesz być pewien, że zakupiony sprzęt jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Chodzi tutaj o komfort i bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i samego specjalisty. Jednym z godnych polecenia sklepów jest Juventas. Życzymy przede wszystkim przemyślanych zakupów i owocnej pracy z pacjentami!

Tagged under:

,

Log in