3 najlepsze pomysły na imprezę integracyjną w Poznaniu

We współczesnym świecie imprezy integracyjne to coraz częściej norma. Ich założenia oraz efekty, których można się spodziewać, są nie do przecenienia. Te eventy stanowią wartość dla obu stron – zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Dlaczego będąc właścicielem firmy warto zdecydować się na to rozwiązanie i które pomysły na imprezę integracyjną najlepiej sprawdzają się w Poznaniu? Zobaczmy!

Impreza integracyjna – zbędny koszt czy realny zysk dla firmy?

Specjaliści są zgodni – dobre imprezy integracyjne pozytywnie wpływają na zgranie i wydajność zespołu, pozwalają zredukować stres, rozładować konflikty, zwiększyć zaufanie pomiędzy pracownikami, a pracodawcą oraz budować lojalność wobec firmy. Dodatkowo, odpowiednio przygotowane atrakcje kształtują umiejętność pracy w grupie i szeroko pojętej współpracy, co przekłada się na lepsze wykonywanie obowiązków służbowych. Nie wolno zapominać również o tym, że zadowoleni pracownicy to wizytówka i znakomita reklama każdej firmy.

Widać zatem, że impreza integracyjna stanowi realny zysk. Jest jednak jedno, małe „ale”. Jak pokazuje doświadczenie, kluczem do osiągnięcia wszystkich pozytywnych efektów integracji jest jej dobre zorganizowanie. Na szczęście coraz częściej z pomocą organizatorom przychodzą wyspecjalizowane firmy, które pomagają nie tylko w przygotowaniu spotkań integracyjnych, ale także zapewniają naprawdę ciekawe atrakcje. Na pewno warto korzystać z takiego udogodnienia – wszak impreza firmowa to też rodzaj inwestycji – a inwestycja powinna przynosić zysk!

Odpoczynek na łonie natury, czyli czas na firmowy piknik!

O czym należy pamiętać szukając pomysłu na imprezę integracyjną? Przede wszystkim o tym, by nie celować w rozwiązania, które nie są dopasowane do potrzeb i możliwości pracowników firmy. Właśnie dlatego taką popularnością cieszą się uniwersalne imprezy integracyjne, podczas których każdy (niezależnie od wieku, sprawności fizycznej, płci czy wielu innych czynników) znajdzie atrakcje dla siebie. Wśród takich pomysłów prym wiodą coraz popularniejsze również w Poznaniu pikniki rodzinne.

– Pikniki rodzinne to znakomita forma integracji dla wielu firm. Ich przewagą jest przede wszystkim to, że są uniwersalne. Dobrze przygotowany piknik to w końcu atrakcje dla każdej grupy wiekowej – dzieciom proponuje się malowanie twarzy, dmuchane zamki, watę cukrową i wiele konkurencji sportowych, a dorośli mogą rywalizować w różnego typu grach zespołowych, związanych z team buildingiem. Imprezy tego typu znakomicie odprężają i są ogromną dawką naprawdę dobrej zabawy – tym bardziej że agencje eventowe zapewniają także ich oprawę artystyczną (np. fire show czy pokazy taneczne). Dodam tylko, że najpopularniejsze są obecnie pikniki tematyczne – np.: w stylu pirackim, country, naukowym, cyrkowym czy piłkarskim. – mówi Marta Steinke, specjalista z Agencji Eventowej Trygon Imprezy.

Buduj zespół przez łamigłówki, czyli odwiedź Escape Room!

Dobrym pomysłem na imprezę integracyjną jest skorzystanie z Escape Room-u. Tego typu atrakcje znakomicie sprawdzają w praktyce umiejętność pracy w grupie, a także logiczne myślenie, którym trzeba się wykazać, by wydostać się z pokoju. Escape Room to pomieszczenie, w którym na określony czas zamyka się grupę osób. Zabawa polega na tym, że musi się ona z niego wydostać poprzez rozwiązywanie kolejnych zagadek logicznych i otwieranie zamków. Dużą zaletą ER jest to, że w zabawie może uczestniczyć praktycznie każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Plusem wyboru ER jako atrakcji imprezy integracyjnej jest też mnogość propozycji tego typu w Poznaniu, a także praktycznie nieskończona liczba zagadek do rozwiązywania przez graczy. 

Najważniejszymi elementami dobrego Escape Room-u są niepowtarzalne aranżacje oraz coraz to nowsze zadania do rozwiązania. Dlatego też agencje eventowe umożliwiają korzystanie z własnych ER lub też przygotowują konkretny wystrój i zagadki w np. pokojach hotelowych. Gwarantuje to brak nudy i niezbędny w tym przypadku dreszczyk emocji – dodaje M. Steinke (Trygon). 

Paintball – klasyk, który zawsze się sprawdza

Jednym z najbardziej popularnych pomysłów na imprezę integracyjną jest paintball. Zabawa w strzelanie do siebie kulkami z farbą jest dość stara, ale dzięki profesjonalnym firmom raczej nigdy się nie nudzi. – Podstawą gry w jest praca w zespole i współzawodnictwo z przeciwnikiem – czyli to, co najważniejsze w każdej zabawie. Wybierając paintball jako element imprezy integracyjnej, należy zadbać o jak najbardziej urozmaicone pole walki, bo to ono w dużej mierze odpowiada za niezapomniane emocje, jakie towarzyszą zabawie. Mówiąc konkretniej: paintball na niewielkim placu nie wymaga myślenia i szybko się nudzi, a skradanie się do ukrytego przeciwnika wymusza z kolei opracowanie taktyki i daje mnóstwo zabawy. Firmy eventowe starają się sprostać temu zadaniu i oferują wiele, różnego typu „paintballowych” atrakcji. – dodaje M. Steinke (Trygon).

Oczywiście oprócz tych trzech pomysłów istnieje wiele innych możliwości zagospodarowania czasu podczas imprezy integracyjnej w Poznaniu. Nasze propozycje są jednak znakomitymi przykładami na to, że integracja to wiele możliwości – można przecież odpoczywać i bawić się z rodziną oraz znajomymi, rozwiązywać zespołowo zagadki lub rozładować stres podczas aktywnej gry. Wszystkie te rozwiązania na pewno znajdą swoich amatorów.

Tagged under:

, ,

Log in