Alsen Grodzisk Game Days

W sobotę i niedzielę 18 i 19 kwietnia w Grodzisku Wielkopolskim odbył się Alsen Grodzisk Game Days – turniej sieciowej gry komputerowej League of Legends. Turniej zorganizowany został przez Bibliotekę Publiczną, grupę młodych grodziskich pasjonatów pod kierownictwem Stanisława Tomczaka, Firmę Alsen Jerzego Pięty – partnera strategicznego, który zapewnił kompleksowe wyposażenie w sprzęt komputerowy oraz CK Rondo i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego. W sobotę odbywały się pasjonujące rozgrywki kwalifikacyjne. W niedzielę natomiast, rozgrywki 1/8, ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowe. Łącznie w turnieju uczestniczyło 20 pięcioosobowych drużyn, które przez blisko dwadzieścia pięć godzin walczyły o pierwsze miejsce, punkty oraz atrakcyjne nagrody. Po pasjonującym finale, w niedzielę ok. 21.30 poznaliśmy zwycięzcę.

Drużyna „Team of Thug” z Buku okazała się najlepsza pokonując „Nexus Miners”- także z Buku. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Chagroma” a czwarte „No Name”. Turniej odwiedziło ok. 300 osób – uczestników i kibiców z różnych stron Polski, na których oprócz rozgrywek czekało wiele atrakcji m in. kilkadziesiąt gier planszowych, które zapewniła firma GOSU z Poznania. Gościem turnieju był Bartosz „Bartas” Tritt – wicemistrz świata w FIFA 2012, z którym każdy chętny uczestnik mógł zagrać partię na udostępnionym Xboxie. Każdy mecz turnieju komentowany był przez Casterów i transmitowany na ekranach w sali widowiskowej, czytelni Biblioteki oraz na portalu Twitch.tv. Na bieżąco rozgrywki turniejowe oglądało ok. 2 tys. internautów.
Wręczenia nagród, których fundatorami byli: Alsen, GData, Rocat, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego i Biblioteka Publiczna dokonali: Z-ca Burmistrza Piotr Hojan, dyrektor Biblioteki Publicznej Marek Adamski, właściciel Alsen Jerzy Pięta oraz Stanisław Tomczak.
Dla wytrwałych organizatorzy przygotowali występy dwóch zespołów, Synergia (funk, rock) oraz Mefedron (grunge).
Zainteresowanie eventem w porównaniu z pierwszą edycją w 2014 roku znacznie wrosło.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: Biblioteka Publiczna w grodzisku Wlkp

Log in