Gdzie i jak mieszkać?

Przestrzeń, w której mieszkamy, jest równie ważna, jak nasz styl życia. To nierozłączne elementy, które wpływają na nasze samopoczucie oraz komfort psychiczny

Przestrzeń, w której mieszkamy, jest równie ważna, jak nasz styl życia. To nierozłączne elementy, które wpływają na nasze samopoczucie oraz komfort psychiczny – jeśli zaniedbamy którąś z tych stref, zdecydowanie odbije się to na tym, jak będziemy się czuć. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego lokalu, w którym żyjemy, warto rozważyć przeprowadzkę do innego mieszkania w Biedrusku, gdzie będziemy mogli bez większych problemów odpocząć i zebrać siły.

Rozważając ewentualną przeprowadzkę, musimy pamiętać o tym, że sposób, w jaki urządzimy swoje lokum, będzie miał niebagatelny wpływ na nasze życie – warto przemyśleć zawczasu, jak chcielibyśmy wyposażyć dane mieszkanie. Odradzamy ciągłe trzymanie rzeczy w kartonach, ponieważ sprawia to, że poniekąd cały czas czujemy się, jakbyśmy dane miejsce było tylko tymczasowym przystankiem w naszym życiu. Szafy, regały i komody zdecydowanie pomogą w uporządkowaniu przedmiotów i ułatwią zadomowienie się w nowym miejscu.

Także kolory silnie oddziaływują na nasz umysł – biel ścian kojarzy się z nieskazitelnością oraz bywa wykorzystywany po to, aby optycznie powiększyć daną przestrzeń, brązy dają poczucie bezpieczeństwa i pomagają odpocząć, żółty kolor pobudza nas do działania oraz działa optymistycznie, a zieleń, co raczej wiadomo, działa uspokajająco. Przy wyborze mieszkania w Biedrusku musimy pamiętać również o tym, jak wiele światła będzie wpadać przez nasze okna. Ludzki mózg, aby mógł dobrze pracować, potrzebuje światła naturalnego – jeśli jednak nie jest możliwe oświetlenie wybranego pomieszczenia światłem słonecznym, musimy zdecydować się na wykorzystanie odpowiednich lamp. W zależności od przestrzeni, zdecydujmy się na światło ciepłe (uspokajające, kojące) lub chłodne (pobudzające do działania).

Kolejnym z czynników, który będzie wpływać na nasze samopoczucie w nowym mieszkaniu, jest temperatura. Powszechnie uważa się, że 21 stopni Celcjusza to optymalne warunki w pomieszczeniu mieszkalnym; badania udowodniły, że w zależności od stanu zdrowia i wieku, człowiek najlepiej czuje się w pomieszczeniu, którego temperatura nie przekracza 18-24 stopni Celcjusza. Inni naukowcy z kolei potwierdzili, że na pozytywne samopoczucie silny wpływ ma położenie mieszkania w pobliżu terenów zielonych – okazuje się, że przeprowadzka w takie miejsce oddziaływuje na człowieka długoterminowo w przeciwieństwie do czynników takich jak awans czy podwyżka w pracy.

Szukając mieszkania w Biedrusku z pewnością uda nam się trafić na takie lokum, które będzie spełniać nasze oczekiwania – musimy tylko pamiętać, aby decyzji o wyborze nie podejmować pochopnie. Sprawdźmy okolicę, standard oraz ewentualne wyposażenie mieszkania, zapytajmy się osób mieszkających w sąsiedztwie o zdanie – jednym słowem zróbmy wszystko, aby zawczasu upewnić się w słuszności swojego wyboru. Nawet jeśli zakochaliśmy się w danej przestrzeni od pierwszej chwili, nie dajmy się ponieść emocjom, ponieważ bolesne konsekwencje tej decyzji będziemy później ponosić przez lata.

[wp_ad_camp_1]

Tagged under:

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in