Jak otrzymać pożyczkę online?

Pożyczki online są jedną z najprostszych procedur pożyczkowych oferowanych obecnie przez firmy finansowe zajmujące się udzielaniem pożyczek pozabankowych. Pozwalają one na otrzymanie potrzebnej nam sumy nawet w ciągu godziny od zgłoszenia się przez stronę internetową wybranej firmy, a cały proces złożenia wniosku dosłownie nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Jak to zrobić?

Czym są pożyczki online?

Pożyczki online, o których więcej dowiecie się na blogu KFF24, są obecnie jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez klientów firm finansowych form kredytu. Decyduje o tym przede wszystkim szybkość całego procesu, brak zbędnych formalności i krótki okres oczekiwania na moment, w którym pieniądze faktycznie znajdują się na naszym koncie. Dzięki temu pożyczki online są jedną z najwygodniejszych form pożyczania pieniędzy w przypadku wystąpienia nagłej potrzeby natychmiastowego zastrzyku gotówki. Nie jest istotne, na co zamierzamy przeznaczyć otrzymaną kwotę. Firmy finansowe nie pytają o cel, na który potrzebujemy pieniędzy, w związku z czym możemy wydać je w dowolnie wybrany przez nas sposób. Konieczna jest jednak spłata w określonym z góry terminie, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przekroczeniem limitu czasu na uregulowanie długu.

Popularność pożyczek online wynika również z faktu, że – podobnie jak w przypadku innych rodzajów pożyczek pozabankowych – do uzyskania ich nie jest wymagana dobra historia kredytowa, zdolność kredytowa czy zaświadczenie o stałych zarobkach w określonej wysokości uzyskiwanych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Choć co prawda wiążą się one zwykle z nieznacznie wyższym oprocentowaniem niż w przypadku kredytów i rat oferowanych przez banki, pożyczki pozabankowe są często jedynym rozwiązaniem dla osób niespełniających tych właśnie wymaganych przez nie warunków.

Jak uzyskać pożyczkę przez Internet?

Do uzyskania pożyczki przez Internet najczęściej będziemy potrzebowali podania właściwie tylko kilku podstawowych informacji. Jak już wspomnieliśmy, w przeciwieństwie do banków oferujących kredyty wyłącznie osobom o potwierdzonej zdolności kredytowej, stałym dochodzie określonej wysokości i niefigurującym w Krajowym Rejestrze Dłużników, firmy finansowe oferują pożyczki już po otrzymaniu naszych podstawowych danych identyfikacyjnych i kontaktowych. W większości portali internetowych podczas wypełniania formularza, w którym deklarujemy chęć uzyskania pożyczki, zostaniemy poproszeni o podanie:

  • numeru i serii ważnego dowodu osobistego, potwierdzającego naszą tożsamość,
  • numeru PESEL, potwierdzającego naszą pełnoletność,
  • numeru telefonu komórkowego lub stacjonarnego i/lub adresu e-mail, umożliwiającego kontakt z nami przedstawicielowi firmy finansowej,
  • wysokości kwoty, jaką potrzebujemy uzyskać,
  • numeru konta, na który przelana zostanie wybrana przez nas kwota.

W przypadku pożyczki online, kiedy przedstawiciel firmy nie ma możliwości zweryfikowania podanych przez nas danych z oryginalnymi dokumentami, możemy potrzebować również skanu, zdjęć bądź elektronicznej wersji dowodu osobistego. Dodatkowo, aby potwierdzić zgodność naszych danych z danymi posiadacza podanego przez nas konta bankowego, większość firm wymaga przy pożyczkach online dokonania przelewu weryfikacyjnego. Zazwyczaj jest to dość niska, symboliczna kwota, oscylująca w granicach od jednego grosza do maksymalnie złotówki. Przelew ten nie jest bowiem transakcją, dzięki której mamy pewność, że otrzymamy pożyczkę. Ma on służyć wyłącznie potwierdzeniu zgodności zadeklarowanych przez nas danych z danymi posiadacza konta o podanym przez nas numerze.

Publikacja: insane.agency

Tagged under:

, ,

Log in