Joanna Jędrzejczyk wygrała kolejną walkę MMA

Joanna Jędrzejczyk wygrała walkę z Claudią Gadelhą. Dla Jędrzejczyk była to dopiero drugą walka w organizacji UFC, a już ma szansę na mistrzostwo w najbardziej prestiżowej federacji MMA. Walka odbyła się w czasie gali UFC on Fox 13 w Pheonix (13.12.014 r).
Sobotni pojedynek z Claudią Gadelhą był bardzo wyrównany i decyzja sędziów nie była jednogłośna. Dramaturgii nie brakowało już w pierwszej rundzie, kiedy to polska zawodniczka jako pierwsza znalazła się w tarapatach. Dała się powalić swojej rywalce i przyjąć kilka mocnych ciosów. Później olsztynianka przejęła inicjatywę i Brazylijkę uratował gong kończący pierwszą rundę. W kolejnych rundach Gadelha często sprowadzała walkę do parteru, gdzie obijała naszą zawodniczkę. Jednak w końcowej fazie pojedynku, Joannie Jędrzejczyk udało się odzyskać przewagę i wygrać walkę stosunkiem sędziowskich głosów: 29-28, 28-29, 29-28 (2:1).
Po gali, w czasie konferencji prasowej, zachwytu nad Joanna Jędrzejczyk nie krył prezydent UFC, Dana White: „Kocham jej styl walki. Kocham patrzeć na to, jak prezentuje się w stójce. To była jedna z tych walk, przy których ludzie mnie pytali o słuszność werdyktu. Nie mam żadnego problemu z tym, że ona wygrała. Jeśli jednak sędziowie przyznaliby zwycięstwo Claudii, to też nie widziałbym kontrowersji. To było tak bliskie starcie, że werdykt mógł pójść w każdą stronę.”Źródło: mmarocks.pl / spor.wp.pl

Tagged under:

, ,

Log in