Konkurs wiedzy ekologicznej w Grodzisku Wlkp

W czwartek, 18 czerwca 2015 roku w Wiejskim Centrum Kultury i Sportu w Zdroju odbył się coroczny gminny konkurs wiedzy ekologicznej, w którym udział biorą czteroosobowe reprezentacje szkół podstawowych z gminy Grodzisk Wielkopolski z klas IV-VI. Konkurs realizowany jest w ramach programu Czysta i Zielona Gmina Grodzisk Wielkopolski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali równe koszulki w kolorze żółtym, by byli lepiej widoczni poruszając się po leśnych drogach. Młodzieży na szlaku, liczącym nieco ponad 2 kilometry towarzyszyły starsze koleżanki i koledzy z Klubu EKOSŁOWAK działającego przy Liceum Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim.

Na trasie zespoły musiały wykazać się wieloma umiejętnościami, między innymi orientacją w terenie, obsługą kompasu oraz szeroko pojętą wiedzą z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Na poszczególnych punktach ich wiedzę sprawdzali pracownicy Nadleśnictwa Grodzisk oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, Wydziału ds. Wsi i Ochrony Środowiska. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z wykonaniem zadań w terenie i szczęśliwie dotarły do mety.

I miejsce, zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, II miejsce Szkoła Podstawowa w Kąkolewie, III miejsce równorzędnie Zespół Szkół w Ptaszkowie oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim IV miejsce wywalczył zespół Szkoły Podstawowej w Grąblewie.

W wolnym czasie, dzieci mogły dobrowolnie uczestniczyć w turnieju strzeleckim, gdzie najlepszym strzelcem okazał się Piotr Migdałek uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczniowie wchodzący w ich skład, nagrody rzeczowe oraz tradycyjnie zielone drzewko do ogrodu. Najlepszy strzelec został nagrodzony pucharem.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: UM Grodzisk Wlkp

Log in