Nowa koncepcja dla szpitala w Wolsztynie – Zbigniew Rabiega zapowiedział rezygnację ze stanowiska

[wp_ad_camp_1]
27 stycznia odbyła się sesja Rady Powiatu Wolsztyńskiego, na której radni opowiedzieli się za koncepcją dostosowania wolsztyńskiego szpitala do wymogów „roku 2016”. Dyskusja toczyła się nad dwoma propozycjami. Pierwsza z nich popierana przez starostę Frąckowiaka zakłada dostosowanie szpitala w obecnej kubaturze i z mniejszym nakładem środków finansowych. Druga koncepcja, za którą optuje obecny wicestarosta Ryszard Kurp i dyrekcja SPZOZ, to rozbudowa jednostki, która pochłonęła by około 30 mln złotych.
Ostatecznie większością głosów Rada przyjęła pierwszą propozycję. Wcześniej dyrektor do spraw lecznictwa Zbigniew Rabiega, zapowiedział, że jeśli Rada opowie się za pierwszą koncepcją, złoży rezygnację z zajmowanego stanowiska: „Jeśli przejdzie koncepcja nr 1, to ja składam rezygnację, bo nie będę firmował tego sowim nazwiskiem”.
Zapraszamy do oglądania relacji z wtorkowej sesji.


[wp_ad_camp_1]


[wp_ad_camp_1]


[wp_ad_camp_1]

2 Comments

  1. Adamus

    To się porobiło! Wygląda na to, że szpital z koncepcją czy bez niej, ma teraz poważny problem!

  2. Gość

    Jednak widać dość mocno, że w radzie są same niekompetentne osoby, które nie maja najmniejszego pojęcia o zasadach funkcjonowania szpitali, konieczności ich dostosowywania. Panie i Panowie RADNI – dla przypomnienia, jesteście opłacani z naszych pieniędzy i to nie jest wasze prywatne podwórko. Decyzje o szpitalu podejmuje się racjonalnie, a nie na widzi mi się , bo potrzebne są wam kolejne stołki do obsadzenia. To my mieszkańcy korzystamy z tego szpitala, i nie wyobrażamy sobie jego braku.
    Jesteście jedynym przykładem Starostwa, które dąży do unicestwienia placówki zdrowia i powiatu ! nie wierzycie ? polecam lekturę chociażby internetu.
    W całym kraju starostwa walczą z całych sił o jak najwyższe środki dla szpitali, wspomagają je, dofinansowują – a wy co ? wojenka……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in