Parowozy z Wolsztyna wrócą na szlak !


Według serwisu Rynek Kolejowy, od 26 marca na wielkopolskie szlaki mają powrócić planowe, regularne pociągi prowadzone przez parowozy z Wolsztyna. Przejazdy mają być uruchomione w ramach nowej marki turystycznej WolTur, we współpracy Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei m.in. z PKP Cargo i Przewozami Regionalnymi.

Reaktywacja ma nastąpić prawie po roku od zawieszenia regularnych kursów, kiedy to 31 marca 2014 r. po raz ostatni parowozy prowadziły pociągi na trasie z Wolsztyna do Leszna.

Obecnie WolTur tworzą: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, Urząd Miasta Wolsztyna, PKP Cargo oraz Przewozy Regionalne. W wyniku braku porozumienia między PKP Cargo a Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu, z finansowania wycofał się ten drugi podmiot.
Oferta na przejazd planowymi pociągami z Wolsztyna będzie składać się z „kilkudniowych sekwencji przejazdów odbywających się przez cały rok, we wszystkie miesiące. Pierwsze pociągi będą prowadzone składem z parowozem i wagonami dwuosiowymi 3 klasy. Od kwietnia planowane jest uruchamianie ogólnodostępnych pociągów składem z parowozem i wagonami pasażerskimi 2 klasy” – informuje Patryk Skopiec z WolTur.

Woltur jest niezależny od Kolei Wielkopolskich i Samorządu Wojewódzkiego. Uruchomiony projekt nie wpłynie na rozkład pociągów KW na liniach z Wolsztyna. W pociągach z parowozami ma obowiązywać taryfa RegioEkspress Przewozów Regionalnych, na 2. klasę, z zachowaniem ulg ustawowych. Bilety dostępne będą przez cały rok we wszystkich kolejowych kasach biletowych w Polsce, a także na pokładzie pociągu.
Kursy z parowozami mają być uruchamiane kilka razy w miesiącu przez 3-4 kolejne dni. Jest już gotowy rozkład jazy, którego można znaleźć tu: rozkład jazdy WolTur

Źródło: rynek-kolejowy.pl

Tagged under:

,

Log in