Porsche Parade 2018 w Wolsztynie

Dokładnie 70 lat po uzyskaniu przez Porsche homologacji drogowej dla modelu 356, 8 czerwca rozpoczęła się szósta edycja parady Porsche. Porsche Parade była tym razem elementem międzynarodowego święta Porsche Sportscar Together Day. To cykl globalnych wydarzeń celebrujących 70-lecie pierwszego sportowego samochodu Porsche.

W tym roku parada wystartowała ze Szczecina. W piątek 8 czerwca uczestnicy imprezy spotkali się na placu Jasne Błonia, skąd po oficjalnym rozpoczęciu przejechali w stronę Wolsztyna, aby zwiedzić jedyną w swoim rodzaju wolsztyńską parowozownią z jej majestatycznymi parowozami. Tego samego dnia kierowcy odwiedzili także Poznań, gdzie oprócz uczestników parady gościły także reprezentacje Polski oraz Chile, które rozegrały ostatni przed mundialem mecz towarzyski.

Kolejny dzień rozpoczęto od prezentacji samochodów uczestniczących w wydarzeniu przed poznańskim stadionem Inea. Następnie o godzinie 11 uczestnicy ruszyli w stronę Wrocławia, a stamtąd do Porsche Experience Center Silesia Ring. Właśnie tam odbywały się regionalne obchody Sportscar Together Day, z udziałem gości z 26 państw rynku Europy Centralnej i Wschodniej. Na załogi Porsche Parade czekało wiele atrakcji o charakterze znanym m.in. z Festiwalu Prędkości w Goodwood czy legendarny 24-godzinny wyścig we francuskim Le Mans. Gwoździem programu był wieczorny koncert Jamiroquai, którego wokalista – Jay Kay – jest znanym miłośnikiem Porsche i sportowych samochodów.

Porsche Parade 2018 zakończyło się w niedzielę 10 czerwca.

[wp_ad_camp_1]

Źródło: Porsche.pl

Tagged under:

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in