Jak pozbyć się wągrów? Poznaj skuteczne sposoby na walkę z czarnymi kropkami!

Wągry na nosie, a często również na czole i brodzie to uciążliwy problem nie tylko nastolatków, ale również dojrzałych osób. Czarne kropki nie wyglądają estetycznie i odbierają pewność siebie. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów, dzięki którym wyeliminujesz te zaskórniki. Sprawdź, co zrobić, aby cieszyć się gładką skórą!

Skąd się biorą wągry?
Wągry to inaczej zaskórniki, które przyjmują postać czarnych kropek. Najczęściej pojawiają się na nosie i w jego okolicy. Równie często obecne są na całej strefie T, czyli dodatkowo na brodzie i czole. Wągry są wynikiem nadmiernej produkcji sebum, który w zbyt dużej ilości nie jest w stanie się ‘’przetworzyć’’ i zapycha pory. Na skutek tego powstają właśnie czarne, nieestetyczne kropki. Często są one domeną tłustej lub mieszanej skóry, którą cechuje nadmierne wydzielanie sebum, jednak równie często z wągrami walczą posiadacze innych typów cer.

Jak się pozbyć wągrów?
Nawet jeśli posiadasz tłustą lub mieszaną cerę i borykasz się z wągrami, możesz skutecznie się ich pozbyć. Oczywiście będzie to nieco trudniejsze, ponieważ te dwa typy skóry są podatne na wszelkie niedoskonałości i nieczystości, a na pojawienie się czarnych kropek szczególnie. Stosując się do niżej zalecanych wskazówek, masz szansę pozbyć się wągrów z nosa, a także z czoła i brody. Pamiętaj tylko, aby być w tym systematycznym i dokładnym. Jednorazowy zabieg pielęgnacyjny nie zlikwiduje problemu, a tylko chwilowo uśmierzy. Zadbaj zatem o staranność i regularność w realizacji poniższych wskazówek!

• Oczyszczaj twarz 2-3 razy w tygodniu. Zaopatrz się w specjalne kosmetyki do dogłębnego oczyszczania. Dobrze sprawdzają się kosmetyki z serii Garnier Czysta Skóra, w których znajdziesz produkty dedykowane stricte do usuwania zaskórników, a w tym wągrów.
• Stosuj peelingi do twarzy. Jeśli nie walczysz z trądzikiem, a Twoja cera nie jest podrażniona sięgnij po peelingi z aktywnymi składnikami, np. z czarnym węglem, cynkiem lub kwasem salicylowym. Wyeliminują one martwy naskórek, a dodatkowo oczyszczą skórę z wągrów. Przy problematycznej cerze unikaj takich peelingów, ponieważ tylko zaostrzą jej problematykę. Postaw raczej na enzymatyczne, chociaż musisz się liczyć, że nie oczyszczą one skóry z wągrów zbyt intensywnie.
• Wykonuj maseczki oczyszczające. Sięgaj po takie, które zawierają wiele składników aktywnych. Najskuteczniejsze będą również dedykowane stricte do usuwania wągrów.
• Wypróbuj plastry na wągry. Produkt ten stał się niezwykle popularny, co jest usprawiedliwione jego skutecznością. Jedno opakowanie zawiera zazwyczaj kilka plasterków, dzięki czemu wystarczy Ci ono na pełną kurację. Taki plasterek nakłada się na zwilżony nos i czeka do jego wyschnięcia, zazwyczaj jest to około 10-15 minut. Po upływie tego czasu, zdejmujesz plasterek. Wówczas możesz dostrzec na nim wyjęte zaskórniki.
• Udaj się do gabinetu, w którym oferowane są zabiegi oczyszczające twarz, np. peelingi lekarskie, kwasami. Są one niezwykle skuteczne, a przy tym bardziej bezpieczne. Korzystając z pomocy dermatologa lub specjalisty od zabiegów na twarz, masz pewność, że Twoja skóra zostanie otoczona profesjonalną troską.

Te działania są bardzo skuteczne. Zwłaszcza, jeśli połączysz je w kompleksowe zabiegi. Pamiętaj jednak o systematyczności i regularności w ich wykonywaniu, ponieważ wągry to problem o charakterze nawracającym.

Tagged under:

,

Log in