Jak pozbyć się wilgoci w domu i samochodzie

Jeśli w twoim samochodzie, szafie, łazience itp. panuje wilgoć, z pewnością wiesz, jak trudno się jej pozbyć. Jest jednak domowy, tani sposób, by poradzić sobie z tym problemem. Co prawda sposób ten nie jest całkowity, ale można go stosować w nieskończoność i z pewnością przyniesie skutek.
Aby pozbyć się wilgoci, należy zakupić worek silikonowego żwirku dla kotów, a następnie wrzucić go do bawełnianego woreczka (na przykład do skarpetki) i umieścić w zawilgoconym miejscu. Żwirek chłonie wodę z powietrza, które dzięki temu osusza się. W zależności od wielkości pomieszczenia i skali problemu, możesz potrzebować kilka woreczków. Żwirek będzie wchłaniał wilgoć przez jakiś czas, a gdy zauważysz, że już nie spełnia swoich funkcji (po paru miesiącach może tak się stać), zwyczajnie wymień go na nowy i ponownie ciesz się osuszonym wnętrzem.
Ten sposób zasługuje na uznanie, gdyż silikonowy żwirek jest tani, a jego zastosowanie całkowicie bezpieczne, czy to w domu czy w samochodzie. Należy jedynie zadbać, by nie wysypywał się z woreczka, na przykład szczelnie go zawiązując. Wilgoć będzie chłonięta przez jego ścianki, więc nie musi mieć bezpośredniego dostępu do żwirku.
Od tej pory twoja szafa i twoje auto nie będą zawilgoconymi hodowlami pleśni.

Więcej praktycznych porad znajdziesz na stronie Dbam o Dom

Tagged under:

,

Log in