Sercem przez obiektyw w Galerii bez Ścian

W Galerii Bez Ścian nowotomyskiego gimnazjum odbył się wernisaż wystawy fotografii pod tytułem: „Sercem przez obiektyw” autorstwa Kornelii Kasprzak i Natalii Kudłaszyk.


Kornelia Kasprzak w fotografii zakochała się pięć lat temu. Robi zdjęcia portretowe, ale interesuje ją także fotografia prasowa, dzięki której można żywo reagować na wydarzenia i pogłębiać ich treść.
Jak widać są to zgoła odmienne punkty widzenia i rozumienia fotografii jako medium.
Kornelia spośród różnych gatunków fotografii ambitnie wybrała właśnie te, które należą do najtrudniejszych.
Na pytania: kto jest twoim ulubionym fotografem i co jest twoim marzeniem w dziedzinie fotografii odpowiada: „Osoby, które zainspirowały mnie do fotografowania to mój Tata i ojciec chrzestny, ostatnio też bardzo podobają mi się fotografie pana Adama Polańskiego. Doceniam także lekcje fotografii, które z pewnością wpłynęły na pobudzenie mojej wyobraźni i pozwoliły mi zmierzyć się z fotografią jako wypowiedzią autorską na zadany temat. A o czym marzę w zakresie fotografii…? Chciałabym fotografować piękno naszego kraju oraz mieć możliwość uchwycenia wizerunków znanych osób w Polsce i za granicą.”
Drugą bohaterką wernisażu była Natalia Kudłaszyk, która za sposób wypowiedzi obrała sobie również fotografię. Nie jest to jednak jedyna pasja Natalii, która jest przede wszystkim ambitną zawodniczką LKS Budowlani Nowy Tomyśl. Niesamowite, że dziewczyna o tak drobnej budowie ciała, dźwiga ciężary!
Prace fotograficzne Natalii odsłoniły przed szerokim gronem gości nieznane nikomu wcześniej oblicze dziewczyny – wrażliwość, łagodne spojrzenie na otaczającą ją rzeczywistość.
Natalia fotografią interesuje się od trzeciej klasy szkoły podstawowej, a gimnazjum dało jej możliwość pogłębienia tej pasji, co podkreślają i czym się cieszą rodzice Natalii.
Natalia uwielbia świat zatrzymany w fotografiach i jak twierdzi jest to magiczna przestrzeń, w której można zachować rozliczne emocje, goszczące niekiedy tylko przez ułamek chwili na twarzach ludzi. Te emocje to chwile porażki i zwycięstwa, które kiedyś bardzo chciałaby umieć „uchwycić” aparatem fotograficznym podczas zawodów w podnoszeniu ciężarów.

Wystawę otworzyły uczennice – Zosia Szałek i Malwina Gajewska, a program artystyczny przygotowały Lucyna Knop i Rozalia Kahl oraz Marta Grześkowiak.
W wydarzeniu udział wzięli licznie przybyli bliscy oraz koledzy i koleżanki bohaterek wieczoru. Nie zabrakło wychowawców i rodziców, którzy pieczołowicie wspierają rozwój pasji dziewcząt.
Dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym gościom. Wystawę można oglądać do 13 lutego.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska

Log in